OŠ – Šplh schodištěm 2015

Dne 7.3.2015 se konal další závod ve šplhu na laně s názvem  Šplh schodištěm. Na 19. ročník se sjeli závodníci z celé České republiky. O tom vypovídala i startovní listina, ve které bylo na start přihlášeno přes 50 závodníků ze všech kategorií.

Z Příbramských borců se zúčastnili: Trung David, Havelka Vít, Havrlík Matouš, Holý Tadeáš, Ježek Tomáš, Kotlan Jiří, Kotlan Václav a Šindelář Jan. Závodníci byli podporováni diváky do posledního metru svého závodního pokusu. Toho nejlépe využil nejzkušenější a to Václav Kotlan, který dohmátl v čase 7,60 s a obsadil, tak krásné 8. místo. Jiří Kotlan se již nedokázal vtěsnat do první desítky závodníků a s časem 8,02 s si odnesl 13. místo. Jan Šindelář chtěl opět porazit J. Kotlana, ale tentokrát to nebylo v jeho silách. J. Šindelář zastavil časomíru v čase 8,66 s a bral až 15. místo. Tomáš Ježek vyšplhal v čase 10,74 s a skončil na 22. místě. Tadeáš Holý v posledním pokuse dokázal zastavit časomíru v čase 11,72 s a odnesl si 32. místo. Havrlík Matouš stlačil čas po 12 s až v posledním pokuse, kdy dohmátl v čase 11,88 s a bral až 34. místo. Havelka Vít s časem 11,97s skončil na krásnem 36. místě.

Dorostenec Trung David opět posunul své hranice, když dohmátl v čase 6,93 s a obsadil tak 5. místo, doposud jeho nejlepší umístění v kariéře.

Pro spoustu příbramských závodníků to byl první závod v sezoně a tak se dá očekávat, že na další závodech budou jejich výkony gradovat. Nejočekávanější závod sezony je čeká již 21.3.2015 a to Memoriál Bedřicha Šupčíka v Příbrami.

Matouš Havrlík

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.