Jóga

Oddíl jógy

Cvičení jógového charakteru probíhají pod hlavičkou Sokola Příbram již dvacet pět let a od podzimu
r. 2008 přímo v sokolovně v zrcadlovém sále.

Co je vlastně jóga? Je to starobylé indické učení o zdravém způsobu života. Jedná se o důmyslný systém tělesných cvičení a technik (hathajógu), jimiž upevňujeme své tělesné a duševní zdraví vlastním přičiněním. V těle i v psychice člověka jsou samoregulující obranné mechanismy, o jejichž posílení jóga usiluje.

K tomuto cíli směřují i cvičení, která praktikujeme při našich pravidelných úterních podvečerech. Navštěvují je především ženy, jak dlouholeté adeptky jógového cvičení, tak i začátečnice. Kursy jsou však otevřené i případným zájemcům z řad mužů. Účastníci cvičení si chtějí protáhnout tělo, případně se zbavit bolestí, odpočinout si, uklidnit mysl a načerpat novou životní energii. To vše se snažíme v našem oddílu nabídnout.

Marie Hlaváčková a Radka Pluhařová, cvičitelky

Cvičíme každé úterý v sokolovně v zrcadlovém sále od 17 hod. Přihlásit se je možno na místě!

4 comments

  1. Dobrý den,
    cvičení každé úterý od 17 hodin v sokolovně probíhá i teď (v červnu 2017) ?
    A mohou tam chodit i muži? Jaká je prosím cena?
    Děkuji za odpověď, J.Jiruš

  2. Dobrý den,
    v červnu všechna cvičení končí a začíná se opět v září. Více informací Vám podají cvičitelky. Detailnější informace Vám podají cvičitelky přímo na hodině.

  3. Díky Jirko za tvojí reakci, ale postrádám odpověď na mou otázku: 1. mohou chodit i muži? 2. cena za 1 lekci. Díky Jaromír

  4. Dobrý den,

    na otázky Vám bohužel neumím odpovědět. Nezbude Vám nic jiného než se v úterý v 17:00 zastavit přímo na hodině. Předpokládám, že Vás neodmítnou. Za členství v Sokole se platí 1250 Kč/kalendářní rok. Některé oddíly však mají vlastní oddílové příspěvky. Detaily Vám sdělí cvičitelky.

    hezký den

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.