OŠ – VC Varnsdorfu 2015

Nová sezóna závodů v olympijském šplhu byla odstartována v neděli 8. února ve sportovní hale ve Varnsdorfu. Přibližně dva týdny před závodem nebylo vůbec jisté, jestli se všichni vejdeme do dvou automobilů. S blížícím se závodem se začaly objevovat první důvody, proč se někteří naši závodníci nemohou zúčastnit. Nakonec zůstali jen tři stateční, kteří rozhodně nemohou litovat, že se na dlouhou cestu, doprovázenou sněhovou vánicí, vydali.

Dorosteneckou kategorii vyhrál náš Matouš Lachman, který si vytvořil nový osobní rekord 5,05 s. Doslova neměl konkurenci. Stejně skromně byla zastoupena ženská i seniorská kategorie. Veronika Szaboová nejvíce překvapila sama sebe, protože za svým osobním rekordem, který jednu chvíli byl i oficiálním ženským rekordem v této kategorii, zaostala jen o 0,02 s. Její výsledný čas se zastavil na hodnotě 5,44 s. Seniorskou kategorii vyhrál s vynikajícím časem 8,73 s Pavel Coufal ze Všetat.

Mužů se ve Šluknovském výběžku sešlo celkem 14. Ze čtyř soutěžních kol vyšel nejlépe Štěpán Muchka ze Sokola Mladá Boleslav, který vyšplhal za 6,48 s. Na druhé místo byl také potřeba čas pod 7 s. Konkrétně o jednu setinu tuto hranici překonal Tomáš Filip z ŠSK Palestra. Třetí místo si odvezl jeho klubový kolega Ondřej Košťák s časem 7,26 s. Karel Janda ze Sokola Libčice nad Vltavou vyšplhal za 7,43 s a odvezl si pomyslnou bramborovou medaili. Na pátém místě se usadil náš Václav Kotlan, který mohl být se svým výkonem 7,85 s spokojený. Vzhledem k tomu, že několik dní před samotným závodem strávil v posteli, respektive jinde……, předvedl velmi pěkný výkon. Zato Jiří Kotlan, by se svým výkonem 8,12 s a umístěním na 9. místě rozhodně spokojený být nemohl. Tento výsledek před blížícím se Memoriálem Bedřicha Šupčíka (21.3.2015) je silnou motivací do dalšího, tvrdšího, tréninku.

Před samotným vyhlášením výsledků celá sportovní hala držela minutu ticha za našeho tragicky zesnulého kamaráda Karla Hofmana, který byl od prvního ročníku tohoto závodu jeho hlavním organizátorem. Organizaci letošního závodu si na svá bedra vzal Honza Jarý a Aleš Kohák. Závodu doslova nebylo co vytknout. Stejně jako v minulých letech na závodníky čekaly bohaté věcné ceny včetně sportovního oblečení a speciálů z místního pivovaru. Karla Hofmana nám všem stále bude připomínat tento závod. Od letošního ročníku nese jeho jméno, Memoriál Karla Hofmana. Všichni se už teď těšíme na další ročník tohoto skvělého závodu doufaje v to, že příští rok nám opravdu ty dvě auta stačit nebudou.

Všechny zájemce, kteří by si rádi šplh vyzkoušeli, srdečně zveme na naše tréninky, které se konají pravidelně v útery a čtvrtek od 17:00 do 19:00 a v pátek od 18:30 do 20:00. Kontakt kotlan.jiri(zavinac)centrum.cz