Tři zlaté medaile z MČR TeamGym 2013 putují do Příbrami

Příbramská gymnastika opět zaznamenala velký úspěch na Mistrovství ČR TeamGym s mezinárodní účastí, které se konalo 27.– 28. dubna 2013 v Ostravě Porubě ve sportovní hale Sareza za účasti nejlepších českých týmů i zahraničních závodníků z Ruska.

Letos do Ostravy gymnastický oddíl sportovní gymnastiky Sokola Příbram vyslal tři týmy v kategorii Junior II, Junior IV a Mix Senior. Všichni se těšili na krásný víkend a ten opravdu nemohl dopadnout lépe. Díky své připravenosti, bojovnosti a úsměvu v sobotu zabodovala starší děvčata v kategorii Junior IV a také chlapci a děvčata z kategorie Mix Senior. V neděli pak hezky a také s úsměvem zacvičil i tým nejmladších závodnic a příbramský zlatý hattrick byl na světě.

Sokol Příbram reprezentovaly týmy pod vedením Františka Berana a Blanky Chrastinové v tomto složení:

Junior II – Soňa Andělová, Hana Gerčáková, Martina Chrastinová, Klaudie Hlinková, Karolína Ševčíková, Kateřina Ševčíková, Natálie Štíchová, Aneta Trojanová, Petra Trojanová.

Junior IV – Jana Schejbalová, Lenka Drábková, Adéla Mejzrová, Kateřina Šimůnková, Anna Blehová, Markéta Ševčíková, Dominika Rozmajzlová, Daniela Beerová, Pavlína Svobodová, Tereza Vandasová, Petra Pajmová, Karolína Svobodová, Veronika Skoupá.

Mix Senior – Monika Kubalová, Marcela Makovcová, Jaroslava Novotná, Eliška Hipčová, Karolína Jíchová, Ondřej Vaner, Jan Šindelář, Matouš Havrlík, Pavel Fíla a Tomáš Ježek.

Na tomto úspěchu mají velký podíl i trenéři sportovní gymnastiky Příbram – Hana Jíchová, Markéta Mudrová a Václav Nedvěd. Je třeba zmínit, že Sokol Příbram neusíná na vavřínech a již připravuje mladší závodníky. Úspěchy už zaznamenává i tým chlapců do 11 let.

Radost z vítězství sdíleli se všemi závodnicemi a závodníky také jejich fanoušci z Příbrami, zejména rodiče děvčat, kteří již tradičně vytvořili úžasnou atmosféru v publiku a získali si velké sympatie ostatních tím, že fandili nejen svým týmům, ale všem závodníkům. Protože však rodiče na začátku trochu podcenili své děti a nevěřili tak úplně ve tři zlaté medaile, uzavřeli s dětmi sázku, že v případě, že se z Ostravy povezou tři zlaté medaile, nacvičí rodiče pohybovou pódiovou skladbu. Možná to byla i větší motivace pro závodníky a také jediná víkendová prohra fanouškovské části výpravy.

Možná to už zní jako klišé, ale po roce zase Blanko, Franto a Zlatíčka – DĚKUJEME!!!

TeamGym – jde o týmovou soutěž, která zahrnuje 3 disciplíny sportovní gymnastiky – akrobacii, malou trampolínku a pódiovou skladbu. Družstvo může mít 12 závodníků a dva náhradníky. V akrobacii a trampolínce závodí vždy 6 nejlepších závodníků ve třech rychlých sériích na hudební doprovod ve vyměřeném čase. V pódiové skladbě cvičí 12 závodníků opět s hudebním doprovodem.

Výsledky a umístění ostatních týmů lze najít zde

Radka Gerčáková