IMG-20231119-WA0005

Sokol Příbram na ME klubů v Teamgymu 2023

Náš oddíl Teamgymu se ve dnech 16. až 19. listopadu zúčastnil oficiálně prvního klubového mistrovství střední Evropy v Teamgymu, který se konal v italském letovisku Lignano Sabbiadoro. Mistrovství se účastnilo 46 týmů z 12 zemí Evropy. Na tento závod se náš tým kvalifikoval z květnového mistrovství České republiky. Zastoupení jsme měli v kategorii Senior MIX, kde naše družstvo obsadilo krásné páté místo z celkových devíti týmů.

 

Do Lignana jsme odcestovali ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách autobusem společně s týmy z Prahy a Plzně. Z Česka byl vypraven ještě jeden bus z Moravy s týmy z Brna, Ostravy a Frýdku – Místku. V odpoledních hodinách jsme dorazili do místa konání šampionátu Bella Italia Village. Přivítal nás rozsáhlý letní areál s několika hotely, bazény a krásnou sportovní halou situovaný na pobřeží moře. Po úspěšné akreditaci jsme se mohli ubytovat a odpočinout po dlouhé cestě. Večer nás čekala večeře v italském stylu, na který jsme zvyklí z letních soustřední, tj. zeleninový předkrm, těstoviny, hlavní chod a malý dezert 😊. Po večeři trenéři absolvovali ještě poradu společně s trenéry ostatních zemí.

 

Pátek byl pro všechna družstva tréninkovým dnem. Naše družstvo mělo vypsáno odpolední trénink, proto jsme mohli využít dopoledních hodin pro malý průzkum Lignana. Podívali jsme se na pláž k moři. V tuto roční dobu bylo koupání už jen pro otužilejší jedince. Ostatně celá vesnička je touto dobu prakticky vybydlená, hotely zejí prázdnotou, a tak se procházíte po ulicích a promenádách většinou sami.  Pár místních domorodců potkáte prakticky jen v obchodech. Páteční trénink byl o pár minut delší, než bývá v soutěžní den, aby měli všichni dostatek času se seznámit s prostředím a závodním nářadím. Měli jsme z tréninku dobrý pocit. Vybavení haly bylo na vysoké úrovni. Na závěr tréninkového dne jsme shlédli zahajovací ceremoniál s krátkým doprovodným programem, který pro nás připravili organizátoři.

 

V sobotu měli naši závodníci volno, protože probíhal závod juniorských družstev. Tým dostal volno, každý mohl naložit s volným časem dle potřeby. Převážně jsme sledovali průběh juniorského závodu a hlasitě podporovali další týmy z Česka. Juniorské týmy byly velice úspěšné a díky hlasité podpoře z publika si holky z Flik-Flak Plzeň vybojovaly senzační druhé místo, a tedy stříbrné medaile. Velká gratulace do Plzně! Holky z Ostravy skončily jen o 0,150 bodu na krásném čtvrtém místě. V sobotní podvečer proběhla krátká předzávodní týmová porada s video rozborem pohybové skladby.

 

Nedělní dopoledne jsme věnovali přípravě na závod a současně opouštění hotelových pokojů. Museli jsme je vyklidit ještě před skončením závodu, takže to byla menší komplikace. Zavazadla jsme si přesunuli do autobusu a šli na lehký oběd, protože jsme závodili krátce po něm. V závodní hale už byl program v plném proudu. Probíhal totiž závod kategorie senior ženy, kde jsme měli zástupkyně z Prahy a Brna. Nastal čas na naše rozcvičení.

Tým vypadá dobře a odhodlaně, nicméně je znát nervozita z velkého závodu. Rozcvičení na jednotlivých disciplínách zvládáme na drobné detaily s přehledem. Mezi rozcvičením a závodem není moc času. Rychle se oblékáme do dresů a dolaďujeme poslední detaily. Snažíme se navzájem nabudit. Jdeme na to! První na řadě je pohybová skladba. Těžká disciplína pro mixová družstva. Jsme koncentrovaní a odhodlaní ji zvládnout, věnovali jsme dost času tomu, abychom se na pódiové skladbě zlepšili. Vyplácí se! Zajíždíme krásnou skladbu, do té doby se nám taková nepovedla. Opravdu nádhera. Na známce je to znát, celkem 15,850 bodu. Hala je ve varu. Závod běží v plném proudu. Jsou k vidění super výkony od všech týmů. Musíme se ovšem soustředit dál sami na sebe. Jdeme na tumbl. Do prvního skoku jsme nervózní, trenéři asi víc než závodníci 😊. Nervozita není namístě, tým jede dobře a první řadu skáče perfektně. Nakonec dvě chybičky ve zbylých dvou řadách, ale jinak skvělý výkon. Od rozhodčích dostáváme 13,700 bodu. Teď už jen vydržet s nervy na poslední disciplínu. Trampolínka může být zrádná, nevyjde Vám rozběh a celý skok je pryč. Zaznamenáváme pouze jeden pád. To je super, ustáli jsme nervozitu a zvládli to až do konce. Známka 13,950 bodu. Výsledkem je vítězný pocit ze super odjetého závodu. Všichni do toho dali své maximum a na celkové známce je to znát. 44,450 bodu pro Sokol Příbram je asi nejvíce, co kdy toto družstvo v součtu dostalo. Jsme šťastní a spokojení.

Společně s námi v kategorii závodilo družstvo Frýdku Místku, které zaostalo za naším družstvem o bod a půl.

Již bez nervů si užíváme z tribuny druhou část závodu naší kategorie. Všichni fandí všem. Výsledkem našeho týmu je páté místo. Před námi jsou jen družstva z Itálie a Velké Británie. S těmito družstvy se v současnosti nemůžeme měřit, jsou o level výš. Vzhledem k podmínkám, ve kterých trénují, je těžké se s nimi rovnat. Jsme spokojeni, porazili jsme, koho jsme mohli.

Na závěr soutěžního dne ještě probíhá závod seniorů mužů, tady Česká republika zastoupení nemá. Ovšem závod mužské kategorie je vždy strhující a nad výkony některých závodníků přechází zrak.

Závěrečné ukončení čtyřdenního klání je formou společného Banquetu. Kde se setkávají všichni závodníci a trenéři, aby společně bez ohledu na výkonnost oslavili nádherný závod.

Poděkování za vzornou reprezentaci Sokola Příbram a gratulace ke skvělému výkonu patří těmto závodníkům: Eliška Koldová, Tereza Klasnová, Lucie Chrastinová, Barbora Hošková, Tomáš Pouček, Kryštof Vaner, Štěpán Huml, Jan Kubát, Jonáš Janík a z Plzně hostující Karolína Nádvorníková.

Trenéři: Blanka Chrastinová, František Beran, Jan Šindelář, Pavel Fíla

 

Děkujeme vedení naší jednoty za podmínky, možnosti tréninku a soustředění, které nám umožňují.

 

Video – celý závod kategorie senior mix:

Group 1                https://www.youtube.com/watch?v=4CR-ayo1YP8&t=1439s

Group 2                https://www.youtube.com/watch?v=LDBsLlxNi8w&t=2188s

 

Video – sestřih TJ Sokol Příbram:

Floor                      https://www.youtube.com/watch?v=Fap7ry7aWCw

Tumbl                   https://www.youtube.com/watch?v=KA-To1AKWMA

Trampet               https://www.youtube.com/watch?v=HhCqjaaudFQ

Fotky:

https://www.rajce.idnes.cz/taborjablonna/album/mid-ech

Instagram:

https://www.instagram.com/pb_teamgym_senior_mix/?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==

 

MID EUROPEAN TEAMGYM CHAMPIONSHIPS tento závod vznikl podle vzoru severského NORDIC CHAMPIONSHIPS, ve kterém pravidelně poměřují své síly nejlepší kluby severských zemí (Dánsko, Švédsko, Norsko, Finsko a Island), kde je úroveň tohoto sportu ještě o kus výš. Nicméně tímto závodem Teamgym udělal další krok pro zvýšení své popularity. Těšíme se za dva roky na další ročník.

 

Pavel Fíla

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.