Přebor ČOS ve všestrannosti mladšího žactva 2016

Zakončení cvičebního roku Odboru Všestrannosti vyvrcholilo účastí na Přeborech České obce sokolské mladšího žactva v Prostějově. Přebor se pořádal od  pátku 27. května a jeho zakončení bylo v neděli 29. května. Závodníci si svoji účast vybojovali na župních přeborech a těšili se na vrchol jejich snažení – Přebor ČOS. Letos byl problém se složením družstva mladších žáků II, díky ochotě jak závodníka, Jakuba Ambruše, tak jeho rodičů, jsme ho přesunuli  z kategorie mladší žáci I do kategorie II tak, aby bylo hodnocené celé družstvo.

Sokolská všestrannost u mladšího žactva zahrnuje  desetiboj, který se skládá z gymnastiky (4 nářadí), atletiky (4 disciplíny), plavání a šplhu. Všechny výkony jsou obodovány a výsledně sečteny a tím se určí pořadí závodníků. Vyhodnocují se samostatně i jednotlivé disciplíny a celkové umístění. Zvlášť se hodnotí soutěž družstev. Přebor začínal v pátek prezencí závodníků a následným ubytováním. V sobotu začaly závody v gymnastice, šplhu a atletice. Po celodenním závodění většina závodníků bedlivě studovala výsledky z jednotlivých disciplín. Všichni značně unavení se těšili na neděli, kdy proběhlo plavání.

Župu Jungmannovu reprezentovali:

Kategorie mladší žactvo I:

Jonáš Janík (Příbram), Tobiáš Hrůzek (Příbram), Ungrová Nela (Komárov), Kramáriková Julie (Komárov)

Kategorie mladší žactvo II:

František Štefan (Příbram), Jakub Ambruš (Příbram), Julie Chrastinová (Příbram), Farová Jolana (Černošice)

Naši sokolíci si v jednotlivcích z Brna odvezli 4 medaile, 1x zlato, 2x stříbro a 1x bronz.

Jonáš Janík obsadil 2. místo v gymnastice a celkově 3. místo, Hrůzek Tobiáš celkově 7., Umbrová Nela celkově 22., Kramariková Julie 35., Farová Jolana 1. místo v atletice celkově 4. místo, Chrastinová Julie 3. místo v plavání a celkově 12., František Štefan celkově 7., Ambruš Jakub celkově 21.

Závodníci  kategorie I. splnili předpokládané výkony. Pouze Jonáši Janíkovi o jeden bod uniklo umístění na celkovém druhém místě. U děvčat, která byla na prvním velkém závodě se projevila nezkušenost, ale slíbila že budou trénovat na příští rok.

Závodníci kategorie II. tvořili celkem vyrovnané družstvo. Od Fandy Štefana jsme očekávali trochu víc. Jakub Ambruš, jako nejmladší člen družstva, si i mezi staršími vedl dobře. Z děvčat se Jolana Farová  posunula z loňského 7. místa na pěkné 4. místo a Julie Chrastinová ze 17. na 12. místo.

Umístění_mladší_žactvo_Prostějov_2016

V letošním roce se ani jedno družstvo neumístilo po dlouhé době  na bedně. Družstvo  kategorie I. se  umístilo na 5. místě a v kategorii II. na 7. místě.

Stále hledáme cvičitelky, které by se dokázaly více věnovat celoročnímu tréninku dětí ve všestrannosti.

Poděkování patří jak závodníkům, tak hlavně jejich cvičitelům a cvičitelkám, kteří se jim celoročně, bez nároku na odměnu, věnují. Našimi cvičiteli jsou Zuzana Sauerová ,Věra Chrastinová, Kateřina Chrastinová, Pavel Fíla, Tomáš Ježek, Jaroslava Farová, Lenka Kramáriková.

Náčelnictvo župy: Zuzana Sauerová a František Beran