OŠ – XVI. ročník Šplhu schodištěm

Na druhý závod letošní sezóny se od nás vypravilo 7 závodníků (5 mužů a 2 dorostenci). Po příbramském memoriálu je toto druhý nejstarší závod v olympijském šplhu a svou atmosférou láká naprostou většinu celorepublikového závodnického pole. Jak z názvu napovídá, šplhá se v prostoru točitého schodiště v nejstarší sokolovně u nás – v Sokole Pražském.

Kdo z našich mohl, tak se zúčastnil. Před závodem někteří z kluků tvrdě trénovali, někteří trénovali. Úsilí zúročil v dorostenecké kategorii druhým místem Jirka Hanus (3,92 s) a se ctí se prezentoval Matouš Havrlík (5,40 s), který skončil na 6. místě.

Mezi muži se představil Tomáš Ježek, který kvůli studiu v Brně má omezené podmínky k tréninku. Oproti své poslední účasti zaznamenal mírné zhoršení. 25. místo s časem 11,55 s ho motivuje k dalšímu tréninku. Do mužské kategorie nastoupil, kromě našich zkušených závodníků, prvně také Marek Vočka, který ukázal nesporný talent. Kvůli tvrdé konkurenci skončil až na 19. místě, ovšem jeho čas 10,02 s ukazuje na potenciál zasáhnout mezi přední příčky. Úžasný výkon dále předvedl Jan Šindelář, který je letos poprvé v mužské kategorii. S časem 8,79 s obsadil 15. pozici a ukázal, že se chce vybojovat pozici nejlepšího z našich závodníků. Má talent a svým výkonem motivuje k dalšímu tréninku nejen sebe, ale i oba následující závodníky. Jiří i Václav Kotlanové zaznamenali od minulých závodů zlepšení a ukazují zájem vrátit se do někdejší formy. Jirka s časem 8,17 s obsadil 11. místo, Vašek v čase 8,07 s skončil 9.

Závod byl opět velmi dobrý se spoustou zajímavých výkonů a osobních soubojů. Příjemná byla i účast České televize, která reportáž ze soutěže zařadila do své hlavní zpravodajské relace – Události 10.3.2012.

Kompletní výsledky naleznete na www. svetsplhu.cz

Václav Kotlan

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.