Cvičení rodičů s dětmi

Na cvičení se scházíme v sokolovně každou středu, od 16 do 17 hodin.

Hodiny jsou zaměřeny na rozvoj celkové tělesné, ale i duševní zdatnosti nejmenších dětí, tzn. děvčat a chlapců ve věku přibližně 2 – 4 roky.

Učíme se překonávat strachové situace, rozvíjet rovnováhu, zvyšovat celkovou obratnost, ale také pomocí jednoduchých hudebně pohybových her vnímat rytmus a melodii. Mimo to formou her rozvíjíme jemnou motoriku, dovednosti jako poznávání barev, tvarů, zvířat apod.

Děti se učí vzájemně spolupracovat, ale zároveň se snaží nalézt svou roli v kolektivu stejně starých vrstevníků. To vše se děje pod dohledem a za pomoci jejich rodičů či prarodičů, kteří se řídí pokyny odborně vyškolené cvičitelky.

Běžná cvičební hodina se skládá z  rozcvičky -celkového prohřátí organismu, průpravného cvičení – zaměřeného na správné držení těla, zdravotní cviky, protahování a nácvik jednoduchých akrobatických prvků (kolíbka, kotoul, …), hlavní části – tu většinou představuje cvičení na nářadí a nakonec části zklidňující – to jsou především tanečky, říkanky nebo jiná odpočinková činnost.

Jana Chrastinová, Jana Janíková

cvičitelky

8 comments

 1. Dobrý den,
  ráda bych začla chodit se synem (necelých 20měsíců) na cvičení rodičů s dětmi. Je možné se přidat i teď, když už je zahájený školní rok? Máme vyplnit přihlášku pro děti? Jaký úbor by měl s sebou případně mít? Děkuji za odpověď. Hezký zbytek dne!

 2. Dobrý den,

  je možné se ještě přihlásit na cvičení rodičů s dětmi?

  děkuji za informaci

 3. Dobrý večer,
  Chtěla bych chodit s mým dvouletým synem na cvičení. Máte ty středy ještě místo? Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem Pešlová

 4. Dobrý den, ráda bych od září s dcerkou začala chodit cvičit. Jak se máme přihlásit pokud je to možné. Dceři v září bude 21 měsíců. Děkuji za odpověď Gajdošová

 5. Dobrý den, syn 3 roky v Dubnu chtěli by jsme na cvičení středy do sokola. Pokud je volno kde najdu prihlasku nebo je vůbec místo?

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.