Cvičení rodičů s dětmi

Na cvičení se scházíme v sokolovně každou středu, od 16 do 17 hodin.

Hodiny jsou zaměřeny na rozvoj celkové tělesné, ale i duševní zdatnosti nejmenších dětí, tzn. děvčat a chlapců ve věku přibližně 2 – 4 roky.

Učíme se překonávat strachové situace, rozvíjet rovnováhu, zvyšovat celkovou obratnost, ale také pomocí jednoduchých hudebně pohybových her vnímat rytmus a melodii. Mimo to formou her rozvíjíme jemnou motoriku, dovednosti jako poznávání barev, tvarů, zvířat apod.

Děti se učí vzájemně spolupracovat, ale zároveň se snaží nalézt svou roli v kolektivu stejně starých vrstevníků. To vše se děje pod dohledem a za pomoci jejich rodičů či prarodičů, kteří se řídí pokyny odborně vyškolené cvičitelky.

Běžná cvičební hodina se skládá z  rozcvičky -celkového prohřátí organismu, průpravného cvičení – zaměřeného na správné držení těla, zdravotní cviky, protahování a nácvik jednoduchých akrobatických prvků (kolíbka, kotoul, …), hlavní části – tu většinou představuje cvičení na nářadí a nakonec části zklidňující – to jsou především tanečky, říkanky nebo jiná odpočinková činnost.

Jana Chrastinová, Jana Janíková

cvičitelky

9 comments

 1. Dobrý den,
  ráda bych začla chodit se synem (necelých 20měsíců) na cvičení rodičů s dětmi. Je možné se přidat i teď, když už je zahájený školní rok? Máme vyplnit přihlášku pro děti? Jaký úbor by měl s sebou případně mít? Děkuji za odpověď. Hezký zbytek dne!

 2. Dobrý den,

  je možné se ještě přihlásit na cvičení rodičů s dětmi?

  děkuji za informaci

 3. Dobrý večer,
  Chtěla bych chodit s mým dvouletým synem na cvičení. Máte ty středy ještě místo? Předem děkuji za odpověď.
  S pozdravem Pešlová

 4. Dobrý den, ráda bych od září s dcerkou začala chodit cvičit. Jak se máme přihlásit pokud je to možné. Dceři v září bude 21 měsíců. Děkuji za odpověď Gajdošová

 5. Dobrý den, syn 3 roky v Dubnu chtěli by jsme na cvičení středy do sokola. Pokud je volno kde najdu prihlasku nebo je vůbec místo?

 6. Dobrý den, dcerce už byly 4roky. Je možné se přihlásit ještě na cvičení rodičů s dětmi? Nebo spíše zvolit kroužek jen pro dcerku?
  Děkuji. Jurdáková

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.