TG – O pohár města Třebíče 2011

Družstva Teamgymu Sokola Příbram se připravují na Mistrovství České republiky pro rok 2011, které bude v Ostravě 22.- 24. dubna. Obě dvě družstva se nominovala na postupových závodech. Družstvo kategorie I. ročník 2000 a mladší v lednu na Přeboru ČOS zvítězilo a jsou přeborníky ČOS pro rok 2011.

Družstvo kategorie II. do 16.let se umístilo na Plzeňském poháru, malé oblasti v Písku a velké oblasti v Praze vždy na 1.místě a tím se také nominovalo na MČR.

V rámci přípravy se zúčastnilo závodu Teamgymu v Třebíči o pohár města Třebíče, kde se účastní nejlepší teamy. Je to velice dobré porovnání výkonů jednotlivých družstev v předvedení nasazené obtížnosti a zvládnutí sestav.

V obou kategoriích Junior I. a II. kde jsme měli své družstva, se zúčastnilo po 7.družstvech. Očekával se napínavý souboj hlavně mezi čtyřmi družstvy, což se také potvrdilo. V kategorii I. se začínalo akrobacií, kde děvčátka z Příbrami předvedly nejlepší výkony a byly ohodnoceny nejvyšší známkou, 6,20, druhé družstvo Třebíče 5,95, třetí Chropyně 5,60, čtvrté Svitavy 5,25. Na trampolínce si pořadí vyměnila Třebíč 6,15, Chropyně 6,10, Příbram 5,95, Trutnov 4,90. Závěrečná disciplína pódiová skladba vše rozhodla . Příbram 7,05, Třebíč 6,95, Svitavy 6,85, Chropyně 6,65.

Výsledné pořadí kategorie I. 1.Příbram 19,20, 2.Bopo Třebíč 19,05, 3.Chropyně 18,35, 4.Svitavy 16,60, 5.Klášterec dívky 15,75, 6.Trutnov 15,05, 7. Klášterec mix 12,75.

V kategorii II. se utkalo 7.teamů a 5 nich jede do Ostravy, takže to bylo dobré porovnání. V první disciplíně akrobacii překvapilo družstvo Třebíče, kde za předvedené sestavy dostalo nejvyšší známku 7,15. Druhá byla Slavia Brno 6,85, třetí Trutnov 6,70 a čtvrtá Příbram 6,60. Naše družstvo, díky třem pádům začínalo závod na čtvrtém místě. Na trampolínce jsme se polepšili a dostali nejvyšší známku 6,70, Třebíč získala 6,40, Slavia Brno 6,35 a Královské Vinohrady 6,30. Vše rozhodla pódiovka, kde opět nejvyšší známku obdržela Slavia Brno 8,15, Příbram 7,85, Trutnov 7,40 a Třebíč 7,20.

Výsledné pořadí, 1.Moravská Slavia Brno 21,35, 2.Sokol Příbram 21,15, 3.TJ Bopo Třebíč 20,75, 4. Lokomotiva Trutnov 20,15, 5. Sokol Bedřichov 18,95, 6. Sokol Královské Vinohrady 18,80, 7. ZŠ Komenského Slavkov 15,25.

Předvedené výkony družstev Sokola Příbram potvrdili dobrou přípravu na MČR. Závod nám ukázal na co je třeba se v závěrečné přípravě zaměřit. Družstvo děvčátek kategorie I. zaslouží velkou pochvalu i když nezávodila v plném složení teamu, předvedla dobré výkony, které se určitě ještě zlepší. Složení družstva, Katka Ševčíková, Kája Ševčíková, Klaudie Hlinková, Martinka Chrastinová, Lucie Chrastinová, Natálka Štíchová, Hanička Gerčáková, Petra Pajmová a Kája Svobodová.

Družstvo kategorie II. jestli chtějí uspět v Ostravě, musí zlepšit přístup k tréninku, aby zvládly svoje sestavy bez pádu a zvýšily obtížnost. Družstvo závodilo ve složení, Daniela Beerová, Pavlína Svobodová, Denisa Jonáková, Monika Kubalová, Kája Kosová, Markéta Mudrová, Katka Šimůnková, Markéta Ševčíková, Dominika Rozmajzlová, Anička Blehová, Adélka Mejzrová, Dominika Krejčová a Lenka Drábková.

Další přípravný závod nás čeká v sobotu 2.dubna v Praze, Pohár Vyšehradu. Předvedení našich teamu bude také na sportovní Akademii TJ Sokola Příbram ve čtvrtek 14,dubna.

Tímto všechny srdečně zveme. Blanka Chrastinová, František Beran