XV_Vsesokolsky_slet_2012_BB

Sletové skladby – aktualizováno

V roce 2018 se bude konat XVI. všesokolský slet. V naší jednotě budeme od září 2017 nacvičovat tyto skladby:

kategorie

PRINCEZNA REPUBLIKA

Čt 18 -19 h

S. Chrastina st.

Část skladeb můžete vidět na:

Pokud máte zájem připojit se, domluvte se přímo s vedoucími nácviku, nebo v sokolovně. Těšíme se na vás.

Věra Chrastinová

Sletová skladba pro starší cvičence, muže i ženy: Princezna republika

Autorky o ní napsaly: V roce 2018 si připomeneme 100. výročí vzniku prvního samostatného Československého státu. Skladbou s názvem Princezna republika chceme oslavit Československo, krásu naší České republiky, specifiku „srdce Evropy“ matičky Prahy, a v neposlední řadě svobodu, demokracii a vlastenectví. Chtěly bychom, aby skladba Princezna republika připomněla slavné výročí a také tak trochu „zahřála u srdce“. Určitě si rádi zazpíváte nesmrtelné melodie Rytíře české kultury Karla Hašlera.

V sokolovně budeme tuto skladbu nacvičovat ve čtvrtek od 18,00-19,00 hod.

Vedoucí skladby Svatopluk Chrastina, tel. 603876780

Sletová skladba pro ženy: Cesta

Cvičit budeme v modrých a červených tričkách a černých kalhotách. Ke zvýraznění pohybu použijeme bílý hedvábný šátek s dřevěnou kuličkou. Autorky vytvořily cvičení na píseň od P. Bobka: „Veď mě dál, cesto má.“, na skladbu Pavla Žalmana Lohonky: „Divokej horskej tymián“ a „Báječná ženská“ od M. Tučného.

Cesta“. Proč právě cesta? Všechny jsme už na své cestě životem nějaký úsek prošly a všechny nás ještě kus cesty čeká. Všechny jsme se někde narodily a všechny se někam rády vracíme. A v neposlední řadě jsme všechny báječné ženské. – to jsou slova autorek.

V sokolovně budeme tuto skladbu nacvičovat v pondělí od 19,00 – 20,00 hod.

Vedoucí skladby Věra Chrastinová, tel. 607273435

Magda Nedvědová, tel. 737328104

Sletová skladba pro starší žactvo: CIRKUS

Autorka

Daniela Kurečková

Hudba

Střihová: Karel Svoboda – Cirkus Humberto, hudba z muzikálu Pomáda ve střihové úpravě Zdeňka Bartáka

Úvod

Kamarádství a přátelství chlapců a děvčat, radost ze společných setkání a touha se bavit, to vše provází společnou skladbu, ve které nechybí tanec, akrobacie, ale také několik cirkusových prvků. Pohybová choreografie vyžaduje nejen přesnost a obratnost, ale také radost z pohybu a smysl pro humor.

Charakteristika skladby

Skladba je určena pro děvčata a chlapce staršího školního věku. Její délka je 6:26 min. Základní celek: 6 děvčat a 3 chlapci. Každý celek potřebuje k nácviku 16 značek. Choreografie spojuje prvky taneční a gymnastické s cirkusovými momenty. Cvičenci se naučí taneční vazby ve svižném tempu, využijí gymnastické prvky – stoj na hlavě, přemety stranou, kotouly letmo, chlapci posilováním zdokonalí zvedačky, děvčata využijí aerobik, zaměří se na právné držení těla. Ve skladbě využijeme nářadí Rinoset, kdy jeden celek pracuje s jedním dílem tohoto nářadí, čtyři celky pak při spolupráci složí velkou žíněnku na akrobacii a zvedačky. Nabízí se zde několik podob využití nářadí. K cirkusu patří zářivé barvy, proto ke konci skladby překvapí diváky žonglovací stuhy v rukách chlapců a plochu rozsvítíme výraznými mašlemi při cvičení dívek. V závěru se proměníme v klauny“ a ukážeme, že si umíme udělat ze sebe cirkusovou legraci a předvedeme i závěrečný taneční výkon, protože, jak se zpívá v poslední písničce: JSME PARTA SPRÁVNÁ!

Nácvik povede: Zuzka Sauerová a František Beran, každý čtvrtek od 17,15 do 18,00 hodin.

Kontakt Z. Sauerová – 603 170 062