spolecna

Přebor ČOS ve všestrannosti 2019

Víkendu 7. až 9. června 2019 patřilo již tradičně finále přeboru ČOS ve sportovní všestrannosti. V sobotu probíhal v Tyršově domě a Nosticově hale v Praze závod ve sportovní gymnastice a ve šplhu, a na stadionu Kotlářka si závodníci měřili síly v atletice. Neděle pak vrcholila plaváním a vyhlašováním výsledků. Na tomto celorepublikovém finále měl TJ Sokol Příbram, který spadá pod župu Jungmannovu, hned několik zástupců v různých kategoriích. V kategorii žáci III se na 8. místě umístil Jonáš Janík a na 13. místě skončil Antonín Laštovka. V kategorii žáci IV závodil za Sokol Příbram pouze Kryštof Vaner, který se umístil na krásném 6. místě. V dorostencích se na 1. místě umístil, a tedy přeborníkem roku 2019 se stal, Tomáš Pouček a to především díky nepřekonanému výkonu ve šplhu a ve sportovní gymnastice. Celkové 3. místo obsadil Dan Zeisek, který získal bronz také v plavání na 100 metrů a v gymnastice.

dorostenci

V mužích startovali za TJ Sokol Příbram dva zástupci. Matouš Lachman vybojoval celkové 2. místo, stříbro získal ve šplhu a atletice. Pro znovuobnovení přeborníka si šel tvrdě Jan Šindelář, který začal velmi nadějně, ovšem kvůli přetržení achillovy  šlachy při sprintu v atletice nemohl závod dokončit. V kategorii ženy se již potřetí umístila na 1. místě Jaroslava Novotná a stala se tak po roční pauze znovu přebornicí pro rok 2019, stříbro vybojovala v plavání i v atletice. Celkové 2. místo obsadila Adéla Mejzrová, která se závodu zúčastnila poprvé a hned přivezla cenné kovy ze všech disciplín, stříbro z gymnastiky a bronz z atletiky a plavání.

62354944_367269880659956_7950625450110222336_n

Zástupci příbramského sokola přivezli do Příbrami i díky zásluze trenéra Tomáše Ježka celkem 16 medailí.