Otevření gymnastické haly v Dobřichovicích

Slavnostní otevření nové sportovní haly zaměřené na gymnastiku proběhlo v pátek 29. ledna 2016 v Dobřichovicíh u Prahy. Součástí programu byl bohatý na vystoupení sportů, které se budou v nové hale provozovat.

Příbramským sportovcům ze Sokola se dostalo té cti, že byli mezi pozvanými, aby předvedli svoje výkony. Na pozvání organizátorů z JOJO GYM Dobřichovice, se zúčastnily naše gymnastky, družstvo Temagymu, družstvo TRIO mix TJ Sokola Příbram a borci z oddílu olympijského šplhu.

Na kladině předvedla svoji závodní sestavu Natálka Štíchová. Na prostných Adélka Mejzrová. Obě zacvičily s úsměvem a předvedly sestavy na vysoké sportovní úrovni. Družstvo chlapců Teamgymu předvedlo svoji pohybovou skladbu a závodní sestavy na akrobacii.

Hvězdou mezi vystoupeními byla ukázka skoků z malé trampolíny v podání našeho družstva Teamgymu TRIO MIX. Družstvo bylo ve složení složení Pavel Fíla, Jan Šindelář, Matouš Havrlík, Katka Šimůnková, Adélka Mejzrová, Natálka Štíchová a Soňa Andělová. Jak děvčata, tak kluci předváděli skoky s lehkostí. Vrcholem jejich vystoupení byla poslední série našich kluků, kteří předvedli trojná salta. Jejich výkon sklidil obrovský aplaus od početného diváckého publika.

Slavnostního otevření haly se, s ukázkou svých závodních sestav na kladině a na prostných, zúčastnila také nejlepší česká gymnastka posledních let – olympionička Kristýna Pálešová. S velkým ohlasem se setkala i ukázka olympijského šplhu v podání žáků a mužů našeho Sokola. Šplh začali starší žáci Tomáš Pouček a Štěpán Huml, kde byla vidět jejich gymnastická příprava hravě šplh bez přírazu ze sedu zvládli. Dále se představili zkušení závodníci Sokola Příbram: Tomáš Ježek, Pavel Fíla, Matouš Havrlík, Tadeáš Holý, Jan Šindelář a Jiří Kotlan z a Černošic si zašplhali také Roman Malíř a Radek Calda.

Hlavní organizátorka Lenka Doležalová Pavlíková všem příbramákům poděkovala slovy,  že všichni příbramští vystupující byli výborní.

Takovou krásnou gymnastickou halu by příbramští Sokolové také potřebovali. Široká gymnastická základna, která je v Příbrami a hojně reprezentuje město na nejvyšší národní úrovni i na mezinárodních závodech by si ji jistě zasloužila.

František Beran