OŠ – VC Varnsdorfu 2016

Dne 13.2.2016 se příbramská výprava ve složení Václav Kotlan, Jiří Kotlan, Jan Šindelář, Matouš Havrlík, Tadeáš Holý, Marek Vočka, Matouš Lachman a Štěpán Huml brzy ráno přemístila do města Varnsdorf na Memoriál Karla Hofmana. Tento závod v olympijském šplhu již tradičně zahajuje sezónu a připravuje závodníky na dlouhou a náročnou cestu k  MČR. Hned po příjezdu proběhla registrace závodníků a začalo rozcvičení.

Závod začal kategoriemi na 4,5 metru, tedy kategorií dorosteneckou a ženskou. Kategorii žen vyhrála Veronika Szabóová časem 6,30 s. V této kategorii příbramská výprava neměla zástupce. V dorostenecké kategorii měla hned dva. Těmi byli Matouš Lachman a Štěpán Huml. Matouš si vyšplhal krásné první místo časem 4,52 s a jeho kolega Štěpán vybojoval druhé místo a to časem 9,12 s. Závod dorostenců a žen proběhl bez větších problémů a tak hned po jeho skončení organizátoři změnili výšku šplhu do osmi metrů, aby mohla začít mužská kategorie.

Téměř ihned po začátku závodu mužů, ale nastal problém. Měření stále hlásilo předčasné starty, i když tomu tak nebylo. Organizátoři dělali co mohli, ale stále to vypadalo, že se závod bude muset obejít bez elektronického měření. Po opětovných pokusech o opravu měření se však vzpamatovalo a závod po jedné a půl hodině zpoždění mohl pokračovat. Z důvodu časové tísně se závodníci dohodli na zkrácení závodu ze 4 na pouhé 3 pokusy. Jen s nepatrnými problémy závod naštěstí dosáhl konce a naznal svých vítězů a poražených. Pro první místo v mužské kategorii si vyšplhal nádherným časem 6,17 s Štěpán Muchka. Z příbramské výpravy se na 6. místě umístil časem 7,96 s Jiří Kotlan, na 7. místě s časem 8,09 Václav Kotlan, 8. místo obsadil časem 9,35 Jan Šindelář, 9. místo v čase 9,70 s obsadil Tadeáš Holý, 10. místo s časem 9,87 s vybojoval Marek Vočka a na 13. místě vyšplhal Matouš Havrlík s časem 10,33 s. V seniorské kategorii zvítězil Pavel Coufal a to v čase 9,87 s.

Na závěr proběhlo slavnostní vyhlášení, vítězové dostali ceny a zasloužené uznání. Ostatní soutěžící si odvezli účastnický diplom na památku. Celý závod byl zakončen společným focením a poté byl Memoriál Karla Hofmana ukončen. Příbramskou výpravu už jen čekala dlouhá cesta domů. Další velká cena v olympijském šplhu se koná v Praze, v Sokole Pražském. Tradiční Šplh schodištěm se uskuteční 5.3.2016.

Jan Šindelář