OŠ – VC Varnsdorfu 2014

Vzhledem k tomu, že se první letošní závod v olympijském šplhu konal 9. 2. 2014 po jarních prázdninách a v následující den po příbramské sokolské oslavě, nebyla účast našich příliš veliká. Tentokrát jsme jeli pouze tři muži. Marka, který po oslavě přespával v sokolovně, jsme tam po pár hodinách spánku ráno před závodem s Matoušem vzbudili a doslova naložili do auta. Na první pohled nebyl úplně fit, nicméně slíbil, že závodu se zúčastní a svůj slib dodržel. Marek, měl i plán jak se ze stavu tzv. „po oslavě“ dostat. Pod záminkou žízně si na první benzínce za Příbramí koupil dva lahvové tekuté chleby s tím, že ho dostanou zpět do formy. Než jsme dojeli za Prahu, vinul se z našeho auta odér, jaký bývá cítit v okolí restaurací 4. cenové skupiny a vzadu na podlaze cinkaly dvě prázdné lahve. Byl jsem smířen s tím, že do závodu nastoupíme pouze já a Matouš. Cestou do Varnsdorfu, který po několika letech nebyl v tento čas zasypán sněhem, Marek opravdu viditelně pookřál a těšil se na závod.

Samotný závod byl, jako vždy, velmi příjemný a perfektně připraven. Absence několika špičkových závodníků navíc dávala našim naději na přední umístění. Nakonec Matouš Havrlík, který je prvním rokem v mužské kategorii, obsadil krásné 10. místo s velmi slušným časem 13:04 s. Navíc je patrný jeho potenciál na zlepšení. Naprosto neuvěřitelně působí výsledné 9. místo Marka Vočky, který s radou od kolegů: „Jestli uvidíš více lan vedle sebe, lez po tom prostředním…“ vyšplhal ve výborném čase 10,49 s. Velkým překvapením, a napětím do samého konce závodu, bylo mé (Vašek Kotlan) třetí místo v čase 8,14 s. Po několika letech tak stanul závodník Sokola Příbram na stupních vítězů v kategorii muži. Dosud se nám dařilo více mezi dorostenci nebo seniory.

Věříme, že tento úspěšný první závod sezóny bude, bude pro nás motivací do dalších výkonů.

VYSLEDKOVA_LISTINA

Václav Kotlan