OŠ – VC Varnsdorf 2011

V neděli časně ráno jsme se vydali na závod ve Varnsdorfu. Odjezd byl 5:45 a zhruba po 3 a půl hodinách jsme dorazili na místo. Od prvního závodu sezóny si nikdo z nás nesliboval nic velkého. Jednak díky únavě z cesty, jednak díky tomu, že na tento únorový závod nebývají závodníci připraveni tak, jak by si představovali.

Výsledek však byl poměrně překvapující. Mezi našimi muži (šplh na 8 metrů) se nejlépe umístil Václav Kotlan na 5. místě (8,10 s), který kvůli drobnému zranění absolvoval pouze dva pokusy ze čtyř. Druhý z našich mužů, Stanislav Branžovský, obsadil 9. místo (9,77 s). Ten zde poprvé soutěžil v mužské kategorii, ještě v loňském roce patřil mezi naše úspěšné dorostence. S prvním „velkým“ závodem se vypořádal výborně, neboť dosažení času pod 10 sekund je pro nováčky spíše výjimečné. Mezi dorostenci (4,5 metru) suverénně zvítězil náš Jiří Hanus s časem 4,64 s. Mezi hodnotnými cenami pro vítěze nechyběl, jako tradičně, dort.

Před odjezdem domů jsme tuto celodenní akci zakončili krátkým výletem po místních Lužických horách. Tentokrát jsme v malebné zimní krajině dobyli nejvyšší vrchol Luž. Byla škoda, že se závodu nemohlo zúčastnit víc našich sportovců. Bohužel se tato akce časově překrývala se školením, jehož se většina z našich šplhounů účastnila. I tak považujeme první závod sezóny za úspěšný.

Václav Kotlan

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.