OŠ – VC Libčice nad Vltavou

V sobotu dne 23. 8. 2014 se konala již v pořadí šestá velká cena ve šplhu sezony 2014. Místo konaní  IV. ročníku Memoriálu Jardy Gruncla bylo již tradičně u plaveckého bazénu a dobré restaurace v Libčicích nad Vltavou. Z příbramský borců se na závod na konci prázdnin dostavili tito závodnici Václav Kotlan, Jan Šindelář, Tadeáš Holý a Matouš Havrlík.


Závodiště bylo opět obměněno, ke stávající konstrukci byly přivařeny další součásti nádražních osvětlovacích lamp a pro to se mohlo uskutečnit paralelní závod ve šplhu na laně jak známe např. z Memoriálu Bedřich Šupčíka.


Jako první z příbramský závodníků na start nastoupil Matouš Havrlík a  Tomáš Krupička (Libčice nad Vltavou). Matouš Havrlík bral první pokus jako rozcvičovací a také to tak bylo, dohmátl v čase 13,66s. Jeho rival dohmátl o něco dříve a to v čase 12,67s. Další příbramský borec Tadeáš Holý šplhal o poznání lépe a jeho čas činil po prvním kole 11,73s a porazil tak svého soupeře Tomáše Stejskala (Sokol Žižkov), který dosáhl v prvním kole času 12,90s. Jan Šindelář šplhal skvěle, hned v první pokuse bodoval a to s časem 9,85s, jeho soupeř Václav Kraus (Libčice nad Vltavou) stopnul časomíru v čase 10,36s. Poslední příbramský závodník, který se připravoval na start byl  „ostřílený matador“  Václav Kotlan .Václav Kotlan nastoupil v souboji proti Patriku Valutovi (ŠSK Palestra Praha), kterému bohužel podlehl. Příbramský borec dohmátnul v čase 8,79s.


V dalších kolech se příbramští zlepšovali až na konec dosáhli následujících výsledků: 14. místo Matouš Havrlík 12,30s, 11. místo Tadeáš Holý 11,73s, 10. místo Jan Šindelář 8,99s, 7. místo Václav Kotlan 8,78s. Závod vyhrál Tomáš Filip z ŠSK Palestra Praha s časem 6,57s a získal tak putovní pohár.

Matouš Havrlík

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.