20190309_124832

OŠ – Šplh schodištěm 2019

Druhý závod letošní sezóny proběhl v sobotu 9. března 2019 v Sokole Pražském. Celkem 48 závodníků a závodnic porovnalo sily na 23. ročníku Šplhu schodištěm.

Po tom co se podařilo odstranit drobné technické potíže s časomírou a ozvučením byl zahájen závod dorostenců na 4,5 m. Současně s dorostenci na stejné délce lana soutěžilo rekordních osm žen a dívek. Pro Tomáše Poučka a Kryštofa Vanera to byl úspěšný vstup do nové sezóny. Kryštof má před sebou ještě čtyři roky v dorostenecké kategorii. Během závodu si hned dvakrát zlepšil osobní rekord, který má v tuto chvíli hodnotu 6,08 s. Mezi čtrnácti dorostenci obsadil pěkné desáté místo. Tomáš Pouček si také dvakrát posunul své osobní maximum a celou soutěž dokonce vyhrál. Jeho dosažený čas 3,60 s je opravdu vynikající. Uvidíme kam až dokáže Tomáš stlačit svůj čas během letošní sezóny. Každopádně se svými výkony se zařadil mezi nejlepší dorostence v republice.

IMG-20190309-WA0006

V mužích měla Příbram tři zástupce. Pavel Čambala si z Prahy odvezl unikátní pamětní medaili za první zdolání osmimetrové mety na tomto závodě. Kromě medaile mu závod přinesl osobní rekord 10,93 s a celkově 18. místo. Celou loňskou sezónu měl výkony kolem 12 až 13 s a i přes usilovný trénink se stále nedařilo časy zlepšit. Cesta ke zlepšení vedla skrze odpočinek. Kromě 3-4 tréninků na laně týdně chodil ve volných dnech co posilovny a plavat. Už to vypadá, že se jednalo o historicky prvního našeho přetrénovaného závodníka :) Tradiční souboj mezi Vaškem a Jirkou tentokrát s přehledem opanoval Jirka Kotlan, který Vaškovi nadělil celé dvě setiny sekundy a výkonem 7,81 s obsadil 8. příčku. Vašek tedy skončil 9. s časem 7,83 s. Doufáme, že za dva týdny na domácím Memoriálu Bedřicha Šupčíka opět uvidíme nové osobní rekordy.

20190309_134517

Jiří Kotlan