olympia_2016_plakat-777x1024

OŠ – Šplh na laně v Olympii 2016

Dne 4.6. 2016 se konal další závod ve šplhu na laně. Tentokrát pro příbramské závodníky byla cílová destinace OC Olympia v Brně. Účast na tomto závodě byla z příbramského pohledu velmi slabá. V dorostenecké kategorii jsme neměli žádné zastoupení. Favorizovaný Matouš Lachman se nezúčastnil z důvodu zranění ruky. Tímto mu přejeme brzké uzdravení. V mužské kategorii se zúčastnili Matouš Havrlík, Jiří Kotlan, Václav Kotlan a Marek Vočka.

I když příbramští, neměli v dorostenecké kategorii žádné zastoupení, byla to velká podívaná. Když Matěj Cigl v prvním kole zastavil časomíru v čase 3,07 s bylo jasné, že bude útočit na český dorostenecký rekord. Druhý a třetí pokus Matěj nedohmátl a ve čtvrtém kole opět dohmátl s časem 3,07 s. Český dorostenecký rekord, ve šplhu na 4,5 m laně, tedy stále drží Karel Janda s časem 3,06 s. Těšíme se na další výkony tohoto mladého borce a pevně doufáme, že se mu na dalších závodech tento čas podaří prolomit.

V hlavním závodě na 8 m se mezi sebou porovnalo 22 borců. Příbramští si nevedli špatně. Když Matouš Havrlík prvním pokusem pokořil 9,50 sekundovou hranici, konkrétně časem 9,48 s, vypadalo to na velký výkon. Marek Vočka svým prvním dohmatem zaostal za Matoušem o pouhou jednu setinu sekundy. Dosáhl tedy času 9,49 s. Jiří Kotlan ve svém první pokuse podal standardní výkon časem 7,97 s. Jeho starší bratr Václav neponechal nic náhodě a v první kole se dotkl cívky s časem 7,95 s. Drama příbramských pokračovalo. V dalším závodním kole byly závodníci seřazeni dle aktuálních nejlepších časů. Marek šel po prvním kole na start k lanu z příbramských jako první a pokus se mu podařil. Osmi metrovou hranici pokořil v čase 9,43 s. Matouš Havrlík podal ve svém druhém kole maximum, došlo sice ke zlepšení času, ale Marka však o tři setiny sekundy porazit nedokázal. Tudíž mu náležel čas 9,45 s. Jiří Kotlan podal ve všech čtyřech závodních kolech vyrovnaný výkon, jeho časy se pohybovaly v rozmezí 7,95 – 7,98 s. Toto svědčí o kvalitě závodníka. Nejlepšího času dosáhl ve druhém kole a to časem 7,95 s. Václav Kotlan bojoval statečně, s mladším bratrem, postupně se zlepšoval a ve třetím kole dosáhl času 7,88 s. V dalším kole už se Václav nezlepšil a tak se čas 7,88 s stal jeho nejlepším. Na 14. místě se umístil Matouš Havrlík o příčku lépe se umístil Marek Vočka. Pro krásné 8. místo si došplhal Jiří Kotlan a o jednu příčku lépe se umístil Václav Kotlan. První místo obhájil Štěpán Muchka s časem 6,04 s.

Kompletní výsledky – Olympia 2016

Matouš Havrlík

Sokol Příbram

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.