OŠ – Písecký šplhavec 2013

Dne 19.10.2013 se konal další z řady závodů v olympijském šplhu na laně. Velká cena Písecký šplhavec, jak již z názvu plyne, se konala v Sokole Písek. Závodníci Sokola Příbram se zúčastnili ve velkém počtu. Celkem 11 našich závodníků se objevilo ve startovní listině.

Závod začal tradičně nastoupením a představením všech závodníků, poté již nebylo na co čekat a závod mohl začít. Jako první se uskutečnil závod dorostenců na 4,5 m, kde startovali tito závodníci Matouš Havrlík, Jakub Pálek, Antonín Schejbal, Matouš Lachman, František Fiřt a Štěpán Huml všichni ze Sokola Příbram. Dále pak Trnka Martin ze Sokola Čtyři Dvory a Stránský Tomáš ze Sokola Mladá Boleslav.

Nejlepší výkon z příbramských borců předvedl Matouš Havrlík. Ve 4. kole dohmátl v čase 4,42 s, bohužel na první místo to nestačilo. Matouš obsadil krásné druhé místo viz fotografie. Martin Trnka dohmátl v čase 4,08 s a zaslouženě obsadil první místo. Třetí skončil Tomáš Stránský ze Sokola Mladá Boleslav s časem 4,45 s. Na čtvrtém místě skončil Jakub Pálek s časem 4,66 s. Páté místo obsadil Antonín Schejbal s časem 8,13 s. Matouš Lachman dohmátl v čase 10,90 s a skončil šestý. Čas 12,29 s patřil Františku Fiřtovi který skončil na sedmém místě a na místě osmém skončil Huml Štěpán který zdolal 4,5 metrové lano za 13,70 s. Pro oba závodníky to byl první závod ve šplhu.

Poté hned navazoval závod mužů, kde se na osmi metrovém laně, představilo pět příbramáků. Nejlepší výkon z příbramských mužů předvedl ostřílený matador Václav Kotlan, který pokořil osmi metrové lano v čase 7,90 s, ale tento čas stačil až na sedmé místo. Dvanácté místo vybojoval Jan Šindelář s časem 9,15s. Vít Havelka dosáhl svého nejlepšího času hned v prvním kole, když dohmátl v čase 10,29 s. Tento čas stačil na krásné patnácté místo. Šestnáctý skončil Tomáš Ježek s časem 10,84 s. Sedmnácté místo vybojoval Holý Tadeáš s časem 11,71 s.

Matouš Havrlík

Sokol Příbram