OŠ – Písecký šplhavec 2011

Dne 22.10. 2011 se konala poslední velká cena a předposlední závod sezóny v olympijském šplhu na laně – Písecký šplhavec. Z Příbrami přijelo 7 dorostenců a 5 mužů.

V 11 hodin, po slavnostním zahájení, začal závod. Jako první šplhali dorostenci, bylo jich celkem 13, což je oproti jiným závodům celkem solidní. Závodníci měli možnost využít 4 pokusů, z nichž se počítal ten nejrychlejší. Dorostenci šplhali na laně dlouhém 4,5 metru. Na 10. místě se umístil Daniel Herold, pro kterého to byl první start na velké ceně, svůj čas dokázal dostat na 6,76 s. Matouš Havrlík, který zaostal za svým osobním rekordem o 0,08 s, se umístil na osmém místě s časem 6,28 s. O jednu pozici lépe se umístil Tadeáš Holý, který svůj čas dostal na 5,24 s. Na šestém místě s časem 4, 43 s se umístil Vít Havelka, který se před tímto závodem držel lana naposledy před půl rokem. Dalších pět závodníků se dostalo pod 4 vteřiny. Tento čas překonal vůbec poprvé v životě i Jiří Hanus, který vyšplhal za 3,99 s a umístil se na pátém místě. Čtvrtý skončil Ondřej Vaner s časem 3,78 s, čímž zaostal o jednu setinu za svým osobním maximem. Na třetím místě se umístil Karel Janda ze Sokola Libčice nad Vltavou s časem 3,59 s. Jan Šindelář došplhal sice se stejným časem, čímž si vytvořil nový osobní rekord, ale díky lepšímu druhému času se umístil na 2. místě. Závod dorostenců vyhrál Adam Kočiš z Mladé Boleslavi, který lano zvládl za 3,47 s.

Závodu mužů se účastnilo celkem 22 závodníků, kteří šplhali na laně dlouhém 8 metrů. Pavel Fíla se oproti minulému závodu zlepšil o 7 vteřin a lano vyšplhal za 18,35 s. Na 15. místě se umístil Stanislav Branžovský s časem 10,74 s, u něj bylo znát, že delší dobu neměl možnost šplhat. Tomáš Ježek dostal svůj čas pod 10 s a s výsledným časem 9,91 s mohl být spokojen, obsadil 13. místo. Na 10. místě se stejně jako na posledním závodě, ovšem s opoznání lepším časem, umístil Václav Kotlan, který lano vyšplhal za 8,56 s, ale stále má oproti začátku sezóny co dohánět. Nejlepším z příbramských závodníků v této kategorii byl Jiří Kotlan, kterému však čas 8,34s stačil jen na 9. místo. První tři místa obsadili závodníci ŠSK Palestra. 3. místo získal s časem 7,29 s Saad Omer. Na druhém místě se umístil s časem 6,47 s Tomáš Filip. Závod ovládl Ondřej Košťák s velmi dobrým časem 5,95 s.

Nyní mají všichni závodníci měsíc na přípravu před posledním závodem této sezóny, kterým bude mistrovství České Republiky, které se koná 26. listopadu 2011 v Olomouci.

Ondřej Vaner

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.