OŠ – Olympiský šplh v OC Omega 2013

V pátek 8.11.2013 jsme se zúčastnili závodu s názvem Olympijský šplh v OC Omega, který se konal v moravské metropoli. Po loňském zkušebním ročníku, byl tento závod pořádaný Sokolem Brno 1, zařazen do seriálu velkých cen v Olympijském šplhu. Cestu do Brna jsme spojili s exkurzí do Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR, která se konala v rámci celorepublikové akce Týden vědy a techniky AV ČR. Po shlédnutí zajímavých přednášek a experimentů jsme se přesunuli na závodiště a začali se připravovat na soutěž.

V kategorii žáků, která byla hojně zastoupena jsme neměli žádného příbramského závodníka. První příbramák se předvedl až v dorostenecké kategorii, které se zúčastnilo celkem 8 závodníků. Matouš Havrlík, který je letos posledním rokem v dorostenecké kategorii se předvedl ve skvělé formě a dokonce si vytvořil osobní rekord 4,23 s. Bohužel to nestačilo na stupně vítězů. Matouš o pouhé 3 setiny sekundy obsadil nevděčné 4. místo. Na 3. místě se s časem 4,20 s umístil Jakub Knecht. Druhou příčku obsadil Tomáš Králík v pěkném čase 3,90 s. Oba tito závodníci jsou svěřenci pana Miroslava Holomka ze SŠ Jílová Brno, který se po několikaleté odmlce opět objevil na závodech v olympijském šplhu. Je téměř jisté, že o těchto dvou závodnících ještě hodně uslyšíme, protože pan Holomek vychoval již nespočet špičkových závodníků v této disciplíně. Zvítězil domácí Pavel Macháň, který dosáhl vynikajícího času 3,38 s a celou sezónu potvrzuje, že je horkým adeptem na vítězství na MČR, které se koná v sobotu 14.12.2013 v Praze.

V Mužské kategorii se představilo celkem 12 můžu. Ve výsledkové listině naleznete celkem tři reprezentanty Sokola Příbram. Na 9. místě se umístil Tomáš Ježek, který byl spokojený se svým časem 10,72 s. Zato 7. Jiří Kotlan doufá, že se už odrazil od pomyslného dna a na příštím závodě dosáhne času lepšího než 9,71 s. Vždyť osobní rekord Jirky je téměř o tři sekundy lepší. Václav Kotlan vyrovnal umístění Matouše Havrlíka na 4. místě. Dosažený čas 8,78 s ho také příliš nepotěšil. Třetí příčku obsadil, loňský mistr ČR v dorostenecké kategorii, Karel Janda ze Sokola Libčice nad Vltavou s časem 7,82 s. Druhé místo putuje do Sokola Šternberk za Martinem Kubánkem, který vyšplhal za 7,59 s. Vítězství si z Brna odvezl Tomáš Filip z ŠSK Palestra Praha. Jako jediný předvedl čas lepší než 7 s a zaslouženě vyhrál.

Kvůli pátečnímu termínu konání závodu si museli závodníci vzít dovolenou nebo napsat omluvenku do školy, ale rozhodně to stálo za to. Organizátoři v čele s Robinem Šimíkem a Jirkou Krejčím dokázali uspořádat vynikající závod. Zázemí a péče o závodníky byli skvělé stejně tak, jako věcné ceny, které si odnesli všichni soutěžící. Nezbývá než poděkovat všem organizátorům a těšit se na další ročník.

VYSLEDKY

Jiří Kotlan