tarzan_2016_plakat-2-767x540

OŠ – Modřanský Tarzan

Dne 21. května proběhl v pražských Modřanech další ze šplhačských závodů – Modřanský Tarzan. Tento závod, jako jeden ze tří, probíhá pod otevřeným nebem. Závodníci tak mohou prověřit svou připravenost v podmínkách, které na rozdíl od tělocvičen, nejsou vždy ideální (příliš velká zima, déšť, příliš velké teplo, oslňující slunce, …). Co se týče počasí, tak to na letošním 16. ročníku bylo nádherné a nejen závodníci, ale i diváci si tak mohli naplno vychutnat závod v letních teplotách. Obecně platí, že výkony na venkovních závodech nepatří mezi ty nejlepší. Závodníci ze Sokola Příbram i přes to ukázali, že jsou stále v dobré formě a své výkony nepustili příliš daleko od předchozího závodu.

V dorostenecké kategorii startoval za Sokol Příbram jediný závodník Tomáš Pouček. V mužské kategorii měl příbramský sokol silnější zastoupení. Nejlépe se umístil Václav Kotlan, za ním na byl jeho bratr Jiří Kotlan, dále Tomáš Ježek, Matouš Havrlík a Tadeáš Holý. Za zmínku stojí také účast dvou příbramských závodníků, kteří nejsou členy Sokola Příbram, ale pravidelně se účastní příbramského závodu ve šplhu na laně Memoriálu Bedřicha Šupčíka. Jsou jimi bratři Martin a Ondřej Pilátovi. Umístění a dosažené časy v porovnání s předchozím závodem (Memoriálem Bedřicha Šupčíka z 19. března) jsou uvedeny v tabulce pod.

Jméno Kategorie Umístění Čas (s) Čas na předchozím závodě (s)
Tomáš Pouček dorostenci 12 8,32 8,22
Václav Kotlan muži 9 7,84 7,68