OŠ – MČR v olympijském šplhu 2014

V sobotu 13.12.2014 se příbramská výprava vydala na MČR ve šplhu do Pražské galeria Harfa. Dorazili jsme v sestavě Tomáš Ježek, Vašek Kotlan, Jiří Kotlan, Jan Šindelář, Matouš Havrlík a Matouš Lachman. Hned po příjezdu nás jako každý rok překvapila úžasná atmosféra obchodního centra. Opět jako už je zvykem pomáhali jsme pražské Palestře s organizací závodu. Tomáš Ježek tedy hned usedl za stůl a začal pracovat na sestavení pořadí závodníků.

Závad začal klasicky kategorií dorostenců společně s ženami. Z našich se v této kategorii objevil pouze Matouš Lachman. Po třech kolech Matouš vybojoval 10. místo s časem v osobním rekordu 5,46 s. Titul získal Brněnský závodník Pavel Macháň v čase 3,27 s. Šplhal pouze první dvě kola, třetí zřejmě nebylo třeba. Mezi ženami to byl boj do posledního kola, ve kterém rozhodl čas 5,19 s se kterým se mistryní stala Petra Růžičková.

Po skončení dorostenecké kategorie se přeorganizovalo měřicí zařízení na laně a začala šplhat kategorie můžu. Společně s nimi šplhali i senioři. Zde se objevil zbytek naší výpravy. Všichni muži šplhají dvě kola a ti, kterým se podaří zašplhat pod 8,50 s mají možnost své časy vylepšovat v dalších dvou kolech a to kolech finálových. Toto štěstí z nás měli tři závodníci. Jiří Kotlan, Vašek Kotlan a s velkým překvapením i Jan Šindelář. Bohužel se s nimi do finále nedostali Matouš Havrlík, který skončil na 28. místě s časem 11,40 s a Tomáš Ježek na 22. místě v čase 10,54 s. Jan Šindelář byl poslední z finálových závodníků, tedy 17. Jeho výkon dosáhl na čas v hodnotě 8,34 s. Bratři Kotlanové mezi sebe nikoho nepustili a obsadili 11. a 12. místo. Oba měli krásné časy a to Jiří 7,61 s a Vašek 7,65 s. Největším překvapením celého závodu nebyl vítěz, ale senior, který i přes svůj věk startoval v mužské katogerii. 41 letý Saad Omer obsadil 5. místo v čase 6,65 s. Jeho zlepšení bylo obrovské, a proto tomu doteď nikdo nevěří. Na prvním místě tradičně stanul Aleš Novák a to v čase 5,27 s. Seniorským mistrem se pro tento rok stal Pavel Coufal, který se nahoru dostal v čase 8,38.

Ukončení celé sezóny bylo pro Příbramáky úspěšné a domu jsme tady jeli spokojení.

VIDEO ZE ZAVODU a jeste jedno LEPSI

Jan Šindelář