OŠ – MČR 2010

Vyvrcholení sezóny, tedy Mistrovství České republiky v olympijském šplhu 2010, se konalo 4.12.2010 v Olomouci. Již tradičně na tento závod vyrážíme v pátek odpoledne. Nocujeme v sokolovně ve Šternberku a druhý den ráno se přesuneme jen do 20 km vzdálené Olomouce. Díky hojnému počtu příbramských závodníků vyrazila 2 auta a jeden vlak :)

Letošní mistrovství bylo výjimečné tím, že na jeho organizaci se podílely celkem 3 oddíly. Sokol Šternberk zajistil prostory a technické zabezpečení. ŠSK Palestra Praha zajistila ceny, medaile, trička. Sokol Příbram se staral o prezenci závodníků a zpracování výsledků. Souhra se vydařila. Závod proběhl bez problémů.

Při slavnostním zahájení závodu všichni závodníci a organizátoři vzpomenuli minutou ticha  na Radko Valíka.

V kategorii dorostenců se představilo 6 závodníků. Všichni ze Sokola Příbram. To, že startovní pole nebylo širší má na svědomí velmi nepříznivé počasí, ale také fakt, že mezi mladými lidmi je stále méně jedinců, kteří jsou schopni tuto náročnou disciplínu zvládnout. Šesté místo obsadil Matouš Havrlík 6.28 s. Pátý Richard Kolín 6.06 s. Na bramborové pozici pouhé 0,03 s od 3. místa se usadil Jiří Hanus 4,59 s. Na nejnižším stupínku stupňů vítězů stanul Ondřej Vaner 4,38 s. Stříbrná medaile patří Stanislavu Branžovskému, který v příštím roce bude závodit v mužské kategorii. A konečně MISTREM ČR pro rok 2010 se stal Jan Šindelář s pěkným časem 3.87 s.

V mužské kategorii se představilo 17 můžu a dva senioři. Systém soutěže byl pro všechny závodníky dvoukolový a ti, kteří v těchto 2 kolech dosáhli času lepšího než 8,50 s, mohli absolvovat další dvě finálová kola. Nikomu z příbramských závodníků se to bohužel nepovedlo. Nejlépe skončil 11. Václav Kotlan 8,71 s, který už asi byl duchem na služební cestě v Japonsku :). Patnáctý Jiří Kotlan moc netrénoval a ještě k tomu několik dní před závodem onemocněl. Jeho čas 10,03 s byl asi největším překvapením :D. Další příčku obsadil Tomáš Ježek 13,31 s, který naposled šplhal v Brně v červnu. Poslední z příbramských Jiří Trávníček obsadil 17. místo s dosaženým časem 15,15 s. Pěkného umístění mohl dosáhnout Vít Hanus, ale tomu se na závod nechtělo :)

S přehledem zvítězil Aleš Novák ze Sokola Šternberk s časem 4,90 s. Druhé místo obsadil Martin Kubánek z téhož oddílu, který si vytvořil nový osobní rekord 6.53 s. Bronzová medaile patří Ondřeji Košťákovi 6,63 s, který na závod přijel ze studijního pobytu v Nizozemsku. Celkem 5 závodníků předvedlo čas pod 7 s. Kompletní výsledky naleznete na konci článku.
Velké díky za organizaci MČR patří všem, kteří se podíleli a z domácích to je především Jiří Trávníček, Tomáš Ježek, Václav Kotlan a Kateřina Ježková.

výsledky:

MCR_Olomouc_2010_dorostenci

MCR_Olomouc_2010_muzi

Jiří Kotlan

1. Gratuluju k úspěchům. Potěší , že jsou Příbramáci stále „při tom „.
    Díky , Jirko , že jste vzpomenuli na Radka !!!

2. Díky Mílo za gratulaci, která patří hlavně dorostu. Snad se v příštím roce polepšíme :). Na účasti se projevilo špatné počasí a asi i chřipka a podobné radosti :). Je potřeba, aby jsi se do toho taky konečně opřel!!