OŠ – Brno – šplhačský víkend

Dne 7.11.2014 se v Brně konal poslední z kvalifikačních závodů na MČR v této sezóně. Závodníci se k porovnání sil sešli jako tradičně v pátek v podvečer v OC Omega, který se nachází v samotném středu města. Nutno dodat, že hned na druhý den, tedy sobotu, byl připraven podobný exhibiční závod v rámci sportovního veletrhu Sport Life v areálů Brněnských výstavišť a veletrhů. Řada účastníků měla před sebou tedy náročný „dvojboj“ navíc stížený jistou fyzickou náročností trávení volného mezičasu v pátek v noci v příjemných brněnských restauracích. Na tuto „dobrodružnou“ výpravu se z Příbrami vydali naši nejzkušenější závodníci v kategorii mužů: Jiří Kotlan, který v sezóně vynechal jen dva závody, Matouš Havrlík, který chyběl jen jednou a Václav Kotlan, ten se zúčastnil letos všech velkých cen v olympijském šplhu. Oba závody se uskutečnily pod skvělou organizací Sokola Brno I.

První páteční závod byl pro naši sestavu zklamáním. Matouš Havrlík vybojoval pěkné 9. místo, ovšem jeho čas 12,13s na osmimetrovém laně zaostával za jeho formou ze začátku sezóny. Zklamáním bylo i 7. místo pro Václava Kotlana v čase 8,75s, což je téměř vteřinové zhoršení od posledního závodu. Nejlépe z našich, a možná trochu překvapivě, vyšplhal v čase 8,60 s Jiří Kotlan a kromě toho, že nehezky porazil svého bratra :-), zlepšil se od minulého závodu a získal tak 6. místo. První příčku vybojoval úřadující několikanásobný mistr republiky a držitel nejrychlejšího známého času v olympijském šplhu Aleš Novák se Sokola Šternberk.

Následující den se exhibiční závod konal v atraktivním prostředí sportovního veletrhu. Matouš Havrlík bohužel zhoršil svůj nejlepší výkon z předchozího dne a v čase 12,70s obsadil 13. příčku. Jiří Kotlan s více než vteřinovým zhoršením oproti předchozímu dni se v čase 9,67s umístil 11. Václav Kotlan pak s nepatrným zlepšením oproti předchozímu dni vybojoval opět 7. místo s časem 8,72s. Vítězství uhájil opět Aleš Novák se Šternberka. Lze jen spekulovat, zdali za dramatickým zhoršením 2/3 našeho závodního týmu může únava z předchozího závodu, nebo únava z předchozího večera.

Tímto závodem skončila kvalifikační sezóna a naši borci mají necelý měsíc na doladění formy na prosincové mistrovství ČR. Kromě řady kvalifikovaných závodníků bude mít Sokol Příbram podíl i na pořadatelství této akce a bude se snažit vyniknout ve všech směrech. Jak se našim dařilo se zde dozvíte přibližně za měsíc.