Ohlédnutí za Příbramským pohárem v teamgymu

3. 11. 2018 se v příbramské hale konal již 8. ročník tohoto závodu. Do Příbrami se sjelo 45 týmů z celé ČR. Celkem se na závodišti vystřídalo 380 závodníků různých věkových kategorií. Startovaly zde i juniorské a seniorské reprezentantky TeamGymu, které se v říjnu zúčastnily ME v Portugalsku.

TJ Sokol Příbram reprezentovalo 5 týmů. V kategorii Junior I (7 – 11 let) dívčí tým (Pečenková, Kubátová, Chrastinová, Dvořáková, Bábíčková, Luftová, Sobolíková, Kaprasová, Chmelařová, Valíčková, Koldová) vybojoval v konkurenci 18 týmů krásné druhé místo. V této věkové kategorii soutěžil i náš chlapecký tým (Janík, Žák, Poskočil, Andrle, Hrůzek, Marek) s týmem z Frýdku – Místku a po nevydařené pohybové skladbě obsadili chlapci druhé místo.Ve starších kategoriích jsme získali 3 zlaté medaile, kdy v kategorii Junior UEG (13 – 17 let) jsme měli dívčí tým ( Chrastinová L.+M., Ševčíková K.+K., Gerčáková, Hlinková, Hošková, Radová, Klasnová, Koldová) a chlapecký tým ( Palko, Hron, Pouček, Zeisek, Kubát, Janík, Huml, Sláma, Štefan, Vaner). Oba týmy předvedly pěkné výkony. Děvčata předvedla vydařenou pohybovou skladbu a čistou akrobacii na tumblinku, trampolína byla nejslabší disciplínou závodu, zde děvčata dvakrát chybovala. Chlapci předvedli naopak velmi vydařenou trampolínu s vysokou obtížností, na tumblinku se při vysoké obtížnosti dopustili drobných chyb a nejslabší disciplínou pro chlapce byla pohybová skladba. Ve večerních hodinách se v kategorii Senior UEG předvedli naše ženy a muži v mix týmu ( Mejzrová, Schejbalová, Novotná, Blehová, Sedláčková, Fíla, Havrlík, Lachman, Havelka, Šindelář). Většina členů tohoto týmu jsou již trenéři naší mládeže a na své tréninky tudíž nemají tolik času. Přesto však zacvičili vysokou obtížnost bez velkých chyb a bylo se na co dívat. Všem závodníkům gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.