Memoriál Bedřicha Šupčíka 2011

V sobotu se v sokolovně uskutečnil již 17. ročník tradičního závodu ve šplhu na laně. Stejně jako v loňském roce přijel dostatek závodníků, a tak jsme mohli sledovat utkání mezi šestnácti dorostenci, třiceti muži a dvěma seniory. Závod byl organizován v tradičním složení příbramských závodníků ve šplhu (současných i minulých) spolu se starostou Sváťou Chrastinou. Moderování celého odpoledne se ujal již potřetí Miroslav Peterka a ozvučení obstaral Dohnal Dancing. Kulturní zpestření celého závodu zajistilo duo ze skupiny Zig Zag svým tradičním vystoupením.

Po úvodním představení závodníků byl zahájen závod dorostenců na 4,5 m. Závod probíhal paralelně na dvou lanech a byl dvoukolový. Ovšem 8 nejlepších závodníků ze zmíněných dvou kol mělo šanci vylepšit svůj pokus v kole třetím, kdy se již šplhalo jednotlivě a každý měl možnost zvolit si lano. Roli favorita nakonec obhájil náš Jan Šindelář, který zvítězil v čase 3,66 s, druhý se umístil Karel Janda ze Sokola Libčice nad Vltavou s časem 3,93 s a jako třetí stanul na stupních vítězů náš Ondřej Vaner se shodným časem 3,93 s. O pořadí tedy rozhodoval druhý nejlepší čas, který posunul na druhou příčku právě Karla Jandu. Z domácích závodníku se dále jako 5. umístíl Vít Havelka (4,18 s), 6. byl Jiří Hanus (4,21 s), 8. příčku vybojoval Tadeáš Holý (5,24 s) těsně před devátým Richardem Kolínem (5,25 s) a jedenáctou pozici obsadil Matouš Havrlík (6,20 s).

Po závodě dorostenců následovalo vystoupení skupiny Zig Zag, během kterého došlo ke změně výšky dohmatových čidel do výše 8 m. Následovala dvě kola mužů a seniorů, při kterých bylo možné vidět výkony, při kterých diváci nevěřícně kroutili hlavou. 10 nejlepších mužů dostalo příležitost vylepšit svůj čas ve třetím kole, při samostatném šplhu s možností vybrat si lano. V mužské kategorii, poněkud nepřekvapivě zvítězil Aleš Novák ze Sokola Šternberk s úctyhodným časem 5,55 s, druhé místo obsadil Martin Kubánek v čase 6,46 s ze stejného sportovního klubu. Třetí místo obsadil Štěpán Muchka ze Sokola Mladá Boleslav s časem 6,54 s. Tři z našich závodníků prolomili hranici deseti sekund, byl to na 7. místě Václav Kotlan (7,43 s), 10. příčku vybojoval Vít Hanus (8,38 s) a 13. místo Stanislav Branžovský (9,00 s). Dále se z našich umístil na 22. místě Tomáš Ježek (12,23 s), 25. skončil Jiří Trávníček (13,53 s) a 28. příčku obsadil Svatopluk Chrastina (15,79 s), ten se navíc jako jediný z celého startovního pole zúčastnil i vůbec prvního Memoriálu B. Š. v roce 1993.

V letošním roce se svým výkonem poprvé zapsal do klubu Bedřicha Šupčíka Martin Kubánek. Členem klubu se stává každý, kdo překoná vítězný čas Bedřicha Šupčíka z olympijských her (7,2 s).

Jako tradičně bylo pro všechny závodníky připraveno pamětní tričko, pamětní perníková medaile a řada věcných cen, které si vybírali dle svého uvážení v pořadí podle výsledkové listiny. Závodníky potěšilo i občerstvení včetně domácích bábovek a koláčů, které připravily členky našeho sokola. Krátká video reportáž ze závodu je zveřejněna ZDE.

Výsledky:

Dorostenci

Muzi

Seniori

Václav Kotlan

One comment

1. Vážení,po vašem vzoru jsme založili závod v olymp.šplhu-memorial Jardy Gruncla a sokolů zakládajících -1ní ročník-srpen 27-posvícení v libčicích n/vlt-venku na 2 lanech na koupališti