20. ročník Memoriálu Bedřicha Šupčíka

V sobotu 22. 3. 2014 se v příbramské sokolovně konal jubilejní 20. ročník Memoriálu Bedřicha Šupčíka. Ve třech soutěžních kategoriích se představilo celkem 44 závodníků. Dorostenců, kteří šplhají na 4,5 m laně, se představilo 9. Jakub Pálek byl nejúspěšnějším domácím závodníkem v této kategorii. Jeho čas 4,48 s, ale stačil pouze na 4. místo. Štěpán Huml, který byl o 4 roky mladší než druhý nejmladší dorostenec, vyšplhal za 11,21 s a obsadil 9. příčku.

Nejpočetněji byla tradičně zastoupena kategorie mužů, která závodí na 8 m laně stejně tak jako tomu bylo na olympijských hrách. Mezi 30-ti závodníky v této kategorii bylo 8 domácích. Nejlépe se dařilo Vaškovi Kotlanovi, který skončil 6. (7,40 s). Osmé místo obsadil Jiří Kotlan s časem 7,73 s. To byli jediní dva domácí zástupci ve finálovém kole, které bylo pouze pro 10 nejlepších závodníků z prvních dvou soutěžních kol.  Marek Vočka (15.), Jan Šindelář, (17.) a Jiří Hanus (18.) dokázali stlačit svůj čas pod 10 s. Matouš Havrlík (10,97 s, 21.) se svým výkonem dotáhl na Tomáše Ježka, který skončil o příčku lépe (10,57 s). Tadeáš Holý skočil 23. s časem 12,09 s.

V pětičlenné seniorské kategorii měl Sokol Příbram dva zástupce, kteří se zúčastnili i 0. ročníku Memoriálu v roce 1993. Jiří Češka svým výkonem 17,51 s obsadil 4. místo. Svatopluk Chrastina ml. skočil 5. s výkonem 24,81 s.

Všichni organizátoři si dávali pečlivě záležet, aby byl jubilejní 20. ročník povedený a to se k velké radosti všech zúčastněných povedlo. Nezbývá, než se těšit na další doufejme neméně povedený ročník.

VYSLEDKY_MBS__2014

Jiří Kotlan