OŠ – Písecký šplhavec 2015 – ve znamení osobních rekordů

17.10.2015 pořádal Sokol Písek 15. ročník Píseckého šplhavce. Mezi zúčastněnými závodníky se objevil i legendární Václav Kotlan, který si drží stoprocentní účast na tomto závodě. Do Písku se vypravilo celkem 9 příbramáků.

Mezi dorostenci se z příbramských objevil pouze Matouš Lachman, který obsadil 3. místo časem 4,32 s. Stříbrnou medaili získal domácí Honza Štěpán velmi dobrým časem 3,97 s. První místo obsadil brněnský Aleš Fišer s časem 3,84 s.

Ženské kategorie se zúčastnily 3 závodnice. Zvítězila Gabriela Markvartová, která s časem 8,24 s neměla konkurenci. Druhé a třetí místo zůstalo u domácích závodnic Kateřiny Sukové (13,27 s) a Andree Matoškové (19,23 s)

V hlavní kategorii se představilo celkem 30 mužů, což byl obdivuhodný počet. Mezi nimi bylo 8 závodníků z našeho sokola. Svůj první závod si prožil příbramák Jaroslav Kosán, nejrychleji vyšplhal za 11,60 s a obsadil pěkné 22. místo. Tři pozice před ním došplhal Matouš Havrlík v osobním rekordu v čase 10,89 s. Dalším příbramským závodníkem s novým osobním rekordem byl Tadeáš Holý (10,35 s) Tento čas mu vynesl 18. místo. Na 16. pozici došplhal Tomáš Ježek (10,11 s). Jen těsně nestačil na 15. Marka Vočku (9,91 s) S obrovskou motivací, kterou mu vytvořili příbramští závodníci, lezl Honza Šindelář a na výkonu to bylo opravdu znát. Honza si díky tomu také vytvořil nový osobní rekord a to časem 8,28 s a obsadil 12. příčku. Po závodě řekl, že příště to bude pod 8 s. Těšíme se a budeme držet palce. Zkušený Václav Kotlan (díky cenám z tohoto závodu má ponožky na neuvěřitelných 15 dní) vylezl 8 metrů dlouhé lano v čase 7,97 s a potvrdil tím vyrovnanost svých výkonů, obsadil 10. místo. Nejlepším z příbramských závodníků byl Jirka Kotlan (7,65 s.) který obsadil 7. místo. Třetí místo obsadil Karel Janda z Libčic na Vltavou časem 6,80 s. Na druhém místě skončil Daniel Martinec s časem 6,62 s. Zlatou medaili si vybojoval leader letošních tabulek Štěpán Muchka časem 6,00 s.

Matouš Lachman