Cvičení předškolních dětí

Hodina je určena pro rozvoj celkové tělesné a duševní zdatnosti předškolních dětí . Věková hranice je od 3 let – podle samostatnosti dítěte – do 7 let, pokud je předškolní .

Cvičíme v duchu tradice každý rok každé pondělí od 16:00 do 17:00 hodin . Cvičení probíhá v sokolovně a zároveň na 6. ZŠ , kde jsou hodiny od 16:00 do 16:50 a 17:10 až 18:00.

Učíme se zde překonávat strach, zvykáme si na velký prostor tělocvičny bez maminky , procvičujeme si celkovou obratnost . Při hrách si zdokonalujeme jemnou motoriku, při dynamičtějších soutěžích si zároveň opakujeme barvy, tvary , poznáváme různé materiály hmatem . Zvykáme si, že někam patříme , učíme se spolupracovat a zároveň si postupně uvědomujeme svou osobnost a svou roli mezi vrstevníky.

Cvičební hodina se skládá z rozcvičky – kde nás například zvířátka učí, jak používat své tělo – ale také se při ní protáhneme a posílíme. Následuje hlavní část cvičení, kde cvičíme buď na nářadí, nebo s náčiním a nebo máme „atletický den“ a běháme, skáčeme a házíme jako bychom byli na hřišti . Jindy máme míčové hry a učíme se obratnosti s malým míčkem i s většími míči , někdy dokonce koulíme obrovský medicinbal . Nejraději ale házíme „komety“.

Na konci hodiny ještě přijdou hry . Na ty se těšíme nejvíc.

Postupně se naučíme správně nazývat nářadí v tělocvičně , umíme se postavit do družstva a hlavně se na začátku a na konci hodiny hlasitě pozdravíme .

Cvičení vedou odborně vyškolené cvičitelky a také pomahatelé , bez kterých by to bez maminek ani nešlo . Maminky a tatínkové, ale také babičky , kteří by nám chtěli pomáhat , jsou vždy vítáni .

Cvičení v sokolovně vedou cvičitelky :

Jana Hrbková, 605 486 494, j1.kralova(zavinac)centrum.cz

Maruška Marková

———————————————————————-

Cvičení na 6.ZŠ vede cvičitelka:

Kateřina Ptáčková 732 922 166

1. Dobrý den paní Hummelová, psala jsem Vám email a zatím mi nedošla odpověď. Můžete se na to prosím podívat, Díky! Zuzana Švehlová

2. Dobrý den,ráda bych svého 4 letého syna dala na cviceni v pondeli od 16h na 4.ZS
    Jsou nějaké zapisy?
    Děkuji Sůsová

3. Dobry den, rada bych sveho 4 leteho syna dala na cviceni od 16h na 4.ZS. Jak bych ho mohla prihlasit a kde?
    Dekuji
    S pozdravem Katka

ráda bych si stáhla fakturu za členské příspěvky, ale v sekci „Výše členského příspěvku“ není možnost výběru částky ve výši 300 Kč, kterou jsme hradili. Můžete mi poradit, jak tedy postupovat nebo lze tuto částku do systému doplnit? Děkuji.