Z historie:

Proč šibřinky? Sokolský život je také udržování tradic . Šibřiti se znamená starší češtinou veseliti se a tato zábava s tancem byla záměrně v minulosti zvolena termínově v době maškar , čili masopustu . Smyslem je tedy také tvořivě se zapojit při přípravě masky a popustit uzdu své nápaditosti , případně zažít tu přípravnou činnost při vymýšlení a tvorbě skupinové masky .

Kreativita se projevuje už při přípravě a samotné výzdobě sálu .

Z krátkodobé historie stojí za zmínku, že v předchozích letech se Šibřinky konaly v estrádním sále příbramského kulturního domu , po navrácení sokolského majetku už se všechno od roku 1991 odehrává v naší sokolovně .

V našem výboru jednoty se podařilo po letech váhání prosadit tzv. Ráz šibřinek až v roce 1996 a v roce1997 byl zvolen první ráz – Dobytí severního pólu . Konala se také tzv. půlnoční scéna , kdy jsme táhli sněhovou bouří za mrazu středem sálu a předváděli krátký divadelní výstup .

Zařazením rázu se zdokonalila výzdoba sálu natolik , že silně konkuruje nejlepším divadelním kulisám . Naštěstí se využije ještě druhý den na dětském karnevalu , který se koná ve stejném duchu .

Přehled dalších rázů : 1998- Orient , 1999- U vody , 2000 -Ze života hmyzu , 2001- V říši pohádek, 2002 – Peklo , 2003 – Cirkus, 2004 – Pruhovaný svět , 2005 – Na staveništi , 2006 – Sportu zdar, 2007 – Vesmír, 2008 – Na divokém západě  , 2009 – Podmořský svět , 2010 – Hippies