DSCN8894

TG – Příbramské družstvo chlapců velmi překvapilo

V sobotu 14. ledna 2017 se v Sokole Královské Vinohrady pořádal postupový závod Oblast Čechy, kde se bojovalo o postup na celostátní přebor České obce sokolské. Příbram reprezentovala celkem tři družstva. Chlapci a dívky z nejmladší kategorie Junior I a družstvo chlapců kategorie II.

V kategorii I. bojovalo o postup 8 družstev. Družstvo děvčat získalo krásné druhé místo, ale vzhledem k tomu, že děvčata jsou registrované závodnice v ČGF, nemohou se zúčastnit přeboru ČOS.  Družstvo chlapců, které bylo hodnoceno v kategorii s děvčaty si nevedlo špatně, pouze o jednu setinu bodu jim unikl postup. Dva pády na trampolínce a chybičky v pohybové skladbě rozhodly o výsledku. Obě družstva se budou pečlivě připravovat i na další závody tak, aby se mohla zúčastnit MČR, které se bude konat v květnu 2017.

DSCN8900

Největší překvapení připravilo družstvo chlapců kategorie II. Po dlouhých letech tréninku a přemlouvání k tréninku, konečně ukázalo, že může nejen závodit s družstvy děvčat, která mají značnou výhodu na pohybové skladbě, ale dokonce je mohou i porazit.  V jejich kategorii se utkalo deset družstev, 9 dívčích a jedno chlapců.

Chlapci závod začínali pro ně nejméně jejich oblíbenou disciplínou, pohybovou skladbou. Stále není perfektně provedena. Nedostatky jsou v povinných prvcích (přednosy s výdrží, váhy ve vzporu). Kluci však neztratili tolik bodů, aby nemohli myslet na umístění na bedně. Na akrobacii a trampolínce dokonce získali nejvyšší známky.

Závěrečné vyhlášení výsledků bylo napínavé, protože kluci jsou zvyklí na čtvrtá, pátá místa. Nadšení rodičů i trenérů propuklo poté, co už bylo definitivně jasné, že kluci tentokrát zvítězili. Na Přebor ČOS si tak poprvé  chlapci vybojovali postup z prvního místa. Uvidíme jak se jim bude dařit 27.1. 2017 v Praze na přeboru ČOS, kde se rozhodne o tom, které družstvo je letos nejlepší.

DSC_0095a

Pořadí kategorie I.

1. Řeporyje 39,07 b., 2. Sokol Příbram dívky 36,72 b., 3. Vyšehrad 32,88 b, 4. Vršovice 31,98, 5. Sokol Příbram chlapci 31,97,b, 6. Královské Vinohrady 31,08 b., 7.Olšany u Prostějova 30,90 b, 8. Dvůr Králové 30,42 b.

Pořadí Kategorie II.

1. Sokol Příbram chlapci 37,50 b., 2. Dvůr Králové 35,66 b., 3. Řeporyje 34,97 b., 4. Královské Vinohrady 334,80 b., 5.Vyšehrad 34,43 b., 6. Radotín 33,00 b, 7. Plzeň Doubravka 30,26 b., 8. Vršovice 30,00 b., 9. Černošice 28,53 b., 10. Hanspaulka 26,63 b.

Velké poděkování patří trenérům: Pavlu Fílovi, Tomáši Ježkovi, Blance Chrastinová, Lence Trojanové, ale i rodičům za dopravu závodníků a velkou a hlasitou  podporu v hledišti.

František Beran