Soustředění v Itálii – Cesenatico 2022

Po dvouleté pauze, kterou zapříčinily omezení kvůli covidu, jsme se opět vypravili do Italského Cesenatica, abychom využili tělocvičny a vybavení Accademia Acrobatica (Villaggio Accademia). Na cestu jsme vyrazili v pátek 19. srpna večer. Všech 26 členů naší výpravy se nalodilo do autobusu a jelo se. První nečekaná zastávka přišla již za Chrašticemi, kdy jsme řidiče upozornili na podivný zvuk u zadního kola. Po krátké pauze jsme pokračovali v cestě a po dotažení kola v Českých Budějovicích už cesta probíhala hladce. Do Itálie jsme dorazili v sobotu v poledne v kompletní sestavě a s plným počtem kol. Děkujeme posádce autobusu za to, že nás bezpečně dovezli tam a zpět a také za jejich maximálně pohodový přístup. Po příjezdu naše první kroky směřovaly k bazénu, který nám byl po dlouhé cestě příjemnou oázou.

IMG_2056

Jakmile byly naše pokoje k dispozici, tak jsme se ubytovali v nám již dobře známém hotelu a vyrazili na první odpolední trénink. Obhlídli jsme jednotlivá sportoviště, která se v rozsáhlém areálu nacházejí.

IMG_1911

Velká část naší výpravy byla v Cesanaticu poprvé, a takový „gym paradise“, jak stojí na uvítací ceduli, byl pro mnohé velkým zážitkem. Po prohlídce pláže jsme vyrazili do města do naší oblíbené zmrzlinárny a šli spát s myšlenkami na to, jak si soustředění užijeme a co vše si v nových podmínkách vyzkoušíme. Od naší poslední návštěvy se areál opět mírně rozrostl. Přibylo nové vybavení, a především další molitanová „jáma“, která je pro příbramské gymnasty neocenitelným pomocníkem. Pro představu uvádíme sportoviště, která jsme využívali:

Následující dny probíhaly velmi podobně. Každý den byl jeden dopolední a jeden odpolední trénink. Čas mezi nimi jsme prokládali návštěvou pláže, bazénu a v neposlední řadě výborným jídlem, které na nás vždy čekalo v místní jídelně. Přestože tréninků bylo celkem dost a probíhaly v tropických teplotách, rychle jsme si na to zvykli a svěřenci podávali vynikající výkony, při kterých často překonávaly svá dosavadní maxima. Do Itálie vyrazila skvělá parta, jejíž členové se neustále podporovali a několikrát jsme tak uslyšeli onen zvoneček ohlašující další úspěch a překonání sebe sama. Na soustředění s námi vyrazilo i sedm reprezentantů, které v polovině září čeká Mistrovství Evropy v teamgymu. Během pobytu usilovně pokračovali v přípravě a my jim budeme držet palce.

Kromě skvělých sportovních výkonů provázela náš pobyt výborná atmosféra plná pohody, kamarádů a spousty historek, na které budeme s úsměvem vzpomínat a věříme, že příští rok přidáme zase další. Tak za rok zase na značkách…

Dominika Ježková