IMG_1753

Rodinný tábor Jablonná 2017

Tábor pro sokolské rodiny a spřízněné kamarády odstartoval jako už každoročně prázdniny. Prvního července jsme se opět sešli v ustálené partě na louce u potůčku v Jablonné. Všichni připraveni užít si s dětmi i ostatními krásný společný čas.

A v tom asi spočívá kouzlo tohoto tábora a už léta si většina toto táboření nechce nechat ujít. Na neopakovatelné atmosféře se kromě krásné přírody podílí hlavně táborníci sami. Dospěláci v tomto týdnu odhodí každodenní starosti a nechají se vtáhnout do ducha kamarádství, radosti a pohody. Děti je učí jak se chovat bez stresu a užívají si připravený program společně s rodiči. Ve velké míře vládne táborem tolerance, smysl pro kamarádství, a výpomoc ostatním a humor… Bez toho by to nešlo :)

IMG_0537
Chcete trochu nakouknout pod táborovou pokličku?

Stavba tábora začíná přípravnými pracemi již v červnu. Sekání, prořezávání suchých stromů a větví a stavba stanů + veškerého táborového příslušenství zabere minimálně 2 víkendy a z větší části je v režii „velkého“ sokolského tábora za výpomoci některých rodičů i od nás.

Náš samotný program se ladí od jara a intenzivněji skoro 2 měsíce. Je třeba zajistit a připravit celotáborovou hru, výtvarku, maňáskové divadlo, kostýmy, soutěže, odměny a poklady atd… zaúkolované jsou též celé rodiny a dopředu připravují večerní divadlo u táborového ohně, případně odpolední soutěže.

Samotný chod tábora zaštiťuje každý jak umí. Tatínci – dřevo, voda, opravy všeho druhu, náročnější části programu (lanové centrum), míchání kaše kuchyni atd atd. Maminky mají na starost úklid, čistotu tábora a práce kolem kuchyně a všichni lehký dozor nad již samostatně se pohybujícími potomky :). Každým rokem se nám v táboře objeví i nějaká sokolská babička s vnoučetem. Letos Maruška s Mílou – jubilantky, které sokolský tábor pro rodiče a děti před 25ti lety zakládaly. Děkujeme!!!

IMG_0579

Samostatnou jednotkou je kuchyň. Tři kuchařky se nezastaví – zajišťují nákup potravin, jídelníček a hlavně vaření jídel jako „od maminky“. Jsou pilířem tábora!

A jaký vlastně byl ten letošní večerníčkový a pohádkový tábor?

Kouzelnice nám pomohla napravit popletené pohádky a chytit ptáka Ohniváka, který nám odnesl Knihu kouzel. Večerníček nás doprovázel každým ránem a radil kam se máme přes den vydat a komu z pohádek pomoci. Děti si kromě zážitků odnesli domů pohádkové tričko a čepici, zlatá jablíčka a knížku jako vzpomínku.

Tak snad se program letos líbil.. ale na to se zeptejte raději nějakého „řadového“ táborníka :)

Všem zúčastněným – včetně sokolského zázemí – velké DÍKY!!!

Za vedoucí (Renatu, Katku, Blanku) zapsala Šárka Hyklová