Přebor ČOS v Teamgymu

TeamGym Sokola Příbram družstvo chlapců kategorie I. bojovalo o postup na Přebor ČOS v lednu 2013.

Závod TeamGym junior – Oblast západ se pořádal v Praze TJ Sokola Královské Vinohrady 9.12.2012. Jediné družstvo kluků, závodilo společně s pěti družstvy složené ze samých děvčat. Všechny překvapilo jak jsou kluci šikovní, ale v závěrečném hodnocení skončilo na čtvrtém nepostupovém místě.

První soutěžní disciplína pódiová skladba, se klukům nepovedla, oproti děvčatům, nejsou tak tanečně, pohybově nadaní a skladbu nemají ještě zažitou.Všichni je obdivovali, ale výsledná známka, byla oproti jiným družstvům o dva body nižší. Hodnocení výkonů rozhodčích od našich cvičitelek bylo, to jen jako že nastoupili a pak nic!!!

Druhá disciplína akrobacie, byla zacvičena, dobře, z mého pohledu trenéra, ale hodnocení rozhodčích, bylo opačného názoru. I když tam kluci skočili v druhé řadě 4x salto vpřed a přemet stranou, ve třetí řadě 2x rondát salto vzad a to dobře, v provedení rozhodčích našli hodně chyb. Po dlouhé době jsem diskutoval s vedením závodu o podání protestu. Výsledek diskuse byl sdělen rodičům. Disciplína trampolína, odcvičena velmi dobře, jak podle cvičitelů, tak rozhodčích, nejvyšší známka závodu, ale už to nestačilo na vyrovnání známek a hlavně na postupové místo. Takže družstva, kde závodnice skákali skrčky, roznožky, dostala obodování takové, že i když kluci měli nejvyšší známku, nebyl to takový rozdíl jako na pódiovce, který by odpovídal předvedenému výkonu a my dohnali předešlé ztráty v bodování.

Výsledky jsou na stránkách teamgym.cz Oblast západ.

No nic kluci jsou moc šikovní, jen to chce více trénovat a trénovat. V roce 2013 nás čekají pohárové soutěže a když budeme trénovat, určitě se výsledek dostaví

Pořadí.: 1. Sokol Řeporyje, body-19,30, 2.Sokol Dvůr Králové, 18,00, 3.Sokol Královské Vinohrady, 17,80, 4.Sokol Příbram/chlapci/ 16,60, 5.Sokol Vršovice, 15,00, 6.Sokol Vyšehrad. 14,80.

Členové mužstva: Dan Zeisek, Tomáš Pouček, Jan Kubát, Jakub Janík, Matěj Bubeníček, Martin Hron, Mikuláš Lachman, Filip Martinkovič, Kryštof Vaner, František Štefan, Ondřej Sláma,

Moje poděkování patří Blance Chrastinové, za podiovou skladbu, Markétce Ševčíkové, Pavlu Fílovi za tréninkové úsilí,A leně Kubátové za řazení a organizaci při závodech, všem rodičům za velkou  podporu.

Za TJ Sokol Příbram František Beran