Sokolská kapka krve

Jste členem Sokola Příbram a přemýšlíte o darování krve nebo dokonce už chodíte krev darovat? Dejte nám o tom prosím vědět. Sokol Příbram se účastní akce Sokolská kapka krve. Budeme rádi, když se ozvete na email katerina.kotlanova((-zavinac-))email.cz abychom mohli evidovat vaše odběry a ukázali, že příbramští Sokolové se této krásné akce pravidelně účastní.

Proč darovat krev?

V České republice chybí 100 000 dárců krve. Přitom každý z nás potřebuje za svůj život průměrně 5x krevní transfuzi a 14x lék vyrobený z krve. Na komplikovanější operaci je potřeba i 10 jednotek krve po 300 ml. Díky stále složitějším operacím spotřeba krve neustále roste. Počet dobrovolných dárců naopak dlouhodobě klesá a čím dál více lidí svoji krev raději prodává farmaceutickým firmám. Lidská krev je navíc jedna z mála věcí, kterou neumíme vyrobit uměle. Staňte se dobrovolným dárcem krve. Jedním odběrem můžete zachránit až 4 lidské životy.

Jako dobrovolný dárce krve získáte:

• dobrý pocit z toho, že pomáháte zachraňovat lidské životy
  • pracovní volno s náhradou mzdy v den odběru
  • snížení základu daně z příjmu o 3000 Kč za každý odběr krve
  • pravidelnou lékařskou kontrolu vašeho zdravotního stavu
  • vyznamenání od Českého červeného kříže
  • vitamíny od své zdravotní pojišťovny
  • občerstvení po odběru
  • a mnoho další benefitů, které naleznete na tomto webu

darci_krve