DSC_0353

Župní přebor předškoláku 2017

V sobotu 10. června 2017 se sokolovna i hřiště v Komárově zaplnily nejmladšími sokoly. Konal se zde župní přebor předškoláků ve všestrannosti – šance ukázat rodičům, co všechno se děti za cvičební rok naučily, porovnat svoje dovednosti s ostatními, zasoutěžit si, ale hlavně pořádně si to užít!

V rámci župy Jungmannovy se mezi sebou utkalo celkem 76 dětí z Černošic, domácího Komárova, Mníšku pod Brdy, Příbrami a Roztok. Ačkoli v Příbrami zrovna probíhal programově velmi atraktivní Den sportu, do Komárova přesto přijelo závodit 23 příbramských dětí.

DSC_0426

Děti závodily ve čtyřech disciplínách – atletika, gymnastika, míčový trojboj a šplh, ve 4 soutěžních kategoriích podle roku narození. V atletice se běhalo 50 metrů, házelo tenisákem a skákalo z místa do dálky. V gymnastice měly děti předvést sestavu na lavičce, sestavu na prostných a přeskok. Míčový trojboj se skládal z hodu do branky, kopu do branky a hodu na koš. Šplhalo se na tyči do výšky 3 metrů.

Po skončení závodů si mohli rodiče s dětmi opéct buřty u ohníčku a odpočinout si před vyhlášením výsledků.

Příbramští přivezli domů celkem 24 medailí – 7 zlatých, 7 stříbrných a 10 bronzových. Ne nadarmo se o nás v Komárově mluví jako o „plackožroutech“ :-) Nás to ale neurazí, víme, že Příbram má moc šikovné děti a jsme na ně náležitě pyšní!

Je třeba se na závody ale dívat i dětskýma očima. Pro děti bylo mnohem důležitější, že táta s mámou tam byli s nimi, že je mohli vidět, jak se jim povedlo přeskočit bednu, trefit se do branky nebo vyšplhat. Že si mohli užít hezký den se svou rodinou a kamarády. A radost z medailí? Ta tam samozřejmě taky byla, i když u těch nejmladších jen do té doby, než zjistili, že nejsou z čokolády :-)

DSC_0405

Dětem, které se sobotních závodů zúčastnily jménem Sokola Příbram děkujeme za krásnou reprezentaci. Všem našim předškolákům přejeme krásné prázdniny a těšíme se na shledání v novém cvičebním roce. A těm, kteří nám z předškoláků už vyrostli, přejeme hodně úspěchů ve škole a doufáme, že zůstanou Sokolu i nadále věrní.

atletika_vyhodnoceni_2017

gymnastika_vyhodnoceni_2017