Vánoční závod v gymnastice

Odbor všestrannosti TJ Sokola Příbram jako každý rok, uspořádal v sobotu 15. prosince Vánoční závod žactva ve sportovní gymnastice a šplhu. Závod chlapců probíhal v malé tělocvičně a současně ve velké tělocvičně, kde příbramský oddíl SG žen pořádal Vánoční závod sportovní gymnastiky děvčat. Malých i velkých gymnastek se zúčastnilo přes 100, Chlapců bylo přihlášených 28. Chyběla účast stálých závodníků z Komárova,Černošic a Libčic nad Vltavou, kteří se z důvodů nemocnosti nezúčastnili. Příbramští kluci si tedy za závodili mezi sebou.

Kluci v SG závodili ve čtyřech disciplínách: prostná, hrazda, přeskok, kruhy a po ukončení závodu v SG proběhl závod ve šplhu na tyči.

Kategorie byly od nejmladších 2006-2008, 2005, 2004, 2003, 2002 a jedna smíšená 1997 -2000, takže si skoro všichni vybojovali medaile. Největší radost cvičitelkám a cvičitelům udělali naše nejmladší naděje. Jonáš Janík, Hlasica Milan, Matyáš Beran, Žďánský Jáchym, Jakub Kambala, Petr Šťovíček, Landauer Adam a Hlasica Sebastián. Vydrží-li kluci pravidelně chodit trénovat, tak z nich bude dobré družstvo.

V kategorii 2004 se umístili: 1. Kryštof Vaner, 2. Ondřej Sláma, 3. Vladimír Palko

V kategorii 2003 se umístili: 1. Jan Kubát, 2. Dan Zeisek, 3. Jakub Janík, 4. Filip Martinkovič

V kategorii 2002 se umístili: 1. Tomáš Pouček, 2. Martin Hron, 3. Mikuláš Lachman, 4. Vítek Skalník

V kategorii 1997 – 2000 se umístili: 1. Jakub Pálek, 2. Jaroslav Isák, 3. Matouš Lachman

Závod ve šplhu proběhl za velké podpory diváků, rodičů. Ti nejmenší, sice někdy za pomoci svých cvičitelek, zdolali 3 metry,a le příště už určitě zvládnou sami.

Umístili se v pořadí: Hlasica Milan, Janík Jonáš, Beran Matyáš, Šťovíček Petr, Žďánský Jáchym, Čambala Jakub.

Kategorie 2005: Landauer Adam, Hlasica Sebastián

Kategorie 2004: Vaner Kryštof, Palko Vladimír, Sláma Ondřej

Kategorie 2003: Zeisek Dan, Martinkovič Filip, Kubát Jan, Janík Jakub

2002 – Pouček Tomáš, Hron Martin, Lachman Mikuláš, Skalník Vítek.

Ve šplhu kluci budou muset přidat na tréninku, aby si zlepšili výkony na župní přebor a další závody. Během přípravy diplomů a medailí chlapci z družstva Teamgymu předvedli podiovou skladbu a trampolínku za což sklidili velký potlesk. Velké poděkování patří našim sponzorům, TJ Sokolu Příbram, ale hlavně rodičům. Bez jejich příspěvků by si děti neodnášely medaile ani malé věcné ceny.

No a na závěr musím říci, že závod by nemohl být bez tak skvělé party rozhodčích,časoměřičů, počtářů a cvičitelek. DĚKUJI VŠEM.

Myslím si, že se závod líbil i rodičům, babičkám a dědům, kteří svým dětem, vnoučatům, vytvořili hezkou závodní atmosféru.

Se sokolským pozdravem

Nazdar František Beran