TG – Z Francie se přivezly zlaté medaile

Opět po roce jela příbramská družstva Teamgymu bojovat o body do evropského poháru do Francie. Ve Francii v Kingersheimu byl v sobotu 24. října 2015 uspořádán International Teamgym Cup. Závodu se zúčastnilo celkově 23 družstev v různých věkových kategoriích. Předvedli se závodnící z  Francie, Německa, Rakouska, Anglie, Italie, Estonska a České republiky. Po zkušenostech z loňska se odjíždělo z Příbrami již v pátek 23. v 9:00 hodin, aby byl dostatek času se zaregistrovat a zúčastnit se večerního tréninku. Letos Příbram reprezentovalo družstvo děvčat Junior IV. a vzali jsme na zkušenou i družstvo chlapců Junior II. Děvčata Junior IV, si na loňském poháru vybojovala 2. místo, tak věděla co je asi bude čekat. Družstvo chlapců, kde jsme chtěli poměřit svoje výkony se zahraničím, mělo trochu smůlu. V roce 2014 se v jejich kategorii zúčastnila čtyři chlapecká družstva. Letos pouze dvě, ale jedno z nich bylo dívčí. Přání trenérů bylo, hlavně aby se nám nikdo nezranil. To se sice nesplnilo, ale přesto si děvčata Juniorek IV. vedla dobře.

V kategorií Junior IV. závodila tři družstva, Příbram, Brno, a  družstvo z Itálie. Byl to druhý závod Evropského Poháru, kde družstva mají možnost se za své umístění zúčastnit tréninkového kempu v Itálii v Cesenatiku. Vítěž celého poháru má pobyt 100 % hrazen, druhé místo si hradí 50 % a třetí dostane příspěvek ve výši 25%. Pro všechny je to velká motivace předvést co nejlepší výkony. Děvčata začínala na tumbligu, kde předvedla standardní výkon. Na trampolínce sice neustála dvě dvojná salta, ale na jejich nejoblíbenější disciplíně, pohybové skladbě, sklidila za provedení velký potlesk a současně získala i nejlepší bodové ohodnocení. K překvapení trenérů si tím vybojovala první místo. Pořadí: 1. Sokol Příbram 43,000 bodů, 2.místo Nuova Realita /ITA/, 42,86 bodů, 3. místo KSG Slavia Brno 39,08 bodů. Družstvo chlapců závodilo ve své kategorii s děvčaty z Anglie. Na trampolínce chlapci předvedli srovnatelné výkony, na akrobacii už byly problémy se společnou řadou a bodové ohodnocení pohybové skladby odpovídalo provedení. Konečné pořadí : 1. místo PSG Anglie 45,91 bodů, 2.místo Sokol Příbram Chlapci 31,68 bodů. Pro kluky je to velká zkušenost a snad i motivace se naplno a soustředěně věnovat tréninku.

Vzhledem k tréninkovým možnostem a vybavení nářadím v České republice je výsledek pozitivní, ale stále se nemůžeme srovnávat se skandinávskýmy státy, kde mají zcela jinou podporu tohoto sportu. Poděkování za dopravu patří firmě Hejnal Turismo a jejich ochotným a spolehlivým řidičům. Poděkování výboru TJ Sokola Příbram a městu Příbram za finanční podporu na dopravu a startovné.

Vítězky: Rozmajzlová Dominika, Adélka Mejzrová, Markétka Ševčíková, Štíchová Natálie, Kája Svobodová, Soňa Andělová, Terezka Vandasová, Péťa Pajmová, Anetka Trojanová, Kačka Šimůnková, Karolína Ševčíková, Kateřina Ševčíková,

Hron Martin, Pouček Tomáš, Martinkovič Filip, Kubát Jan, Janík Jakub, Huml Štěpán, Zeisek Dan, Palko Vladimír, Sláma Ondřej, František Štefan.

František Beran