tgm_kluci_II

TG – Přebor ČOS

Výborným druhým místem završili naši chlapci účast na přeboru České obce sokolské v disciplíně Teamgym Junior, do kterého se probojovaly nejlepší sokolské týmy Čech a Moravy z předchozích dvou postupových závodů. Závod se konal v sobotu 28.1.2017 v Tyršově domě v Praze. V naší kategorii se závodu zúčastnilo 9 družstev.

Vlastní závod začali kluci na trampolínce, jedné z oblíbených disciplín. Bohužel se jim nepovedlo všechny prvky předvést čistě a s jistým doskokem. Konečná známka 12,20 bodu byla sice nejvyšší v dané disciplíně, ale ne o tolik jak by si představovali. Lehkou „ztrátu“ borci smazali na akrobacii, kde předvedli výborný výkon. Opět jejich známka dosáhla nejvyšší hodnoty ze všech, 12,75 bodu. Jako poslední čekala naše kluky pódiová skladba. Bohužel nejhůře hodnocená disciplína pro naše kluky, kteří jsou rozhodčími srovnáváni s výkony dívčích týmů. Musím uznat, že družstvo od začátku sezóny se hodně zlepšilo, nicméně pořád se objevují zbytečné chyby plynoucí z nízké koncentrace a zapálení pro tuto disciplínu. Výsledná známka za pódiovku 11,08 bodu nebyla nejhorší toho dne, ale zaostává za nejlepšími o 2,5 bodu. Tento propad znamenal konečné druhé místo. Oproti minulému roku je to velký úspěch. Na druhou stranu, chybělo opravdu málo k velké senzaci a zisku prvního místa. Nyní chlapci v tréninku zaměří přípravu na MČR v Teamgymu které bude 6.-7.5.2017 v Praze.

tgm_kluci_II_2

PS: Trenéři tento úspěch oslavili v místním bufetu 2 nožičkami těch nejlepší párků na světě, které pro ně připravují 2 milé sestry vždy s velkou radostí. :)

Pavel Fíla

One comment