Teamgym – Republikové finále AŠSK

Poděkování Sokolu Příbram

V sobotu 4.12. vyjelo družstvo naší školy ZŠ, 28.října 1, Příbram VII na Republikové finále Poháru AŠSK ČR soutěže TEAMGYM – Junior I. do Chropyně. Soutěž je vyhlášená Asociací školních sportovních klubů České republiky pro ZŠ a SŠ.

Ve složení Soňa Andělová,Petra Pajmová,Natálie Štíchová,Aneta Trojanová, Petra Trojanová a Tereza Vandasová reprezentovalo tak nejenom naši školu, ale i město Příbram a Středočeský kraj. Soutěžili jsme v kategorii do 11 let. I když jsme do Chropyně museli zvládnout celkem 340 km a odjížděli jsme z Příbrami ve 4.00 hodiny, na děvčatech nebyla patrná žádná únava. Soutěží prošla bez většího zaváhání a všechna se snažila podat své maximální výkony.

Po dopoledních trénincích, které probíhaly podle přesného časového harmonogramu, byl závod zahájen slavnostním nástupem, státní hymnou a slibem závodnic a rozhodčích. Soutěž jsme zahájili pohybovou skladbou, následovala trampolínka a akrobacie. Závod byl ukončený v odpoledních hodinách a s napětím jsme očekávali vyhlášení výsledků. Děvčata si svými výkony vybojovala nádherné 3.místo a přivezla si bronzové medaile a drobné dárky. Porazila nás pouze ZŠ Chropyně a ZŠ Frýdek Místek.

Děvčata, která reprezentovala naši školu jsou členkami Sokola Příbram, kde trénují a připravují se na všechny soutěže. Bez jejich dlouhodobé, pravidelné a odborně vedené přípravy svými trenéry by nebylo možné se této vrcholné soutěže zúčastnit. Poděkování tedy patří nejenom děvčatům za jejich výkony, ale i všem trenérům Sokola Příbram, kteří se děvčatům naší školy v Sokole Příbram věnují a díky nim dosahujeme v republikových soutěžích vynikajících výsledků.

J. Mudrová

za ZŠ, 28.října ,Příbram VII