župní_výprava_vše

Přebor ČOS mladšího žactva 2017

Vrcholem závodníků všestrannosti Sokola Příbram je účast na celostátním Přeboru České obce sokolské který se opět probíhal v Prostějově a to ve dnech 26.-28.5.2017.

Na župních přeborech si svoji účast vybojovali Tobiáš Hrůzek, Jonáš Janík a Toník Žák, který nakonec z rodinných důvodů nejel.

Sokolská všestrannost u mladšího žactva zahrnuje desetiboj. Gymnastika má 4 disciplíny, atletika také 4 a ještě zbývá plavání a šplh. Všechny výkony jsou obodovány a body sečteny. Tím se určí pořadí závodníků. Vyhodnocují se jednotlivé disciplíny, jednotlivci a celkové umístění a zvlášť také soutěž družstev. Přebory začaly závody v gymnastice a šplhu. Soutěžní den zakončily atletické disciplíny. Po celodenním závodění všichni bedlivě kontrolovali jednotlivé výsledky. V tu chvíli už jsme věděli, že neodjedeme bez medailí. O celkovém pořadí však  bude rozhodovat poslední disciplína a to plavání.

Naši sokolíci si v jednotlivcích z Prostějova odvezli 2x zlato a 1x stříbro.

Překvapením pro trenéry byly výkony Tobiáše Hrůzka, který se v roce 2016 umístil na celkovém 7.místě a letos si 1. místem v gymnastice a vyrovnanými výkony v ostatních disciplínách zajistil 1. místo v celkovém hodnocení a tím i titul Přeborníka ČOS pro rok 2017.

přeborník_ČOS_žáci_I.

Jonáš Janík si vybojoval 2. místo gymnastice a vzhledem k nepodařeným výkonům v ostatních disciplínách mu výkony stačily na celkové 8 místo. Tobiáš i Jonáš zaslouží pochvalu za předvedené výkony, zvlášť za výkony v gymnastice, kde patří mezi nejlepší sokolíky v ČOS.

Poděkování patří závodníkům, ale i jejich cvičitelům a trenérům, kteří se jim celoročně, bez nároku na odměnu, věnují ve svém volném čase.