20170909_132036

OŠ – Šutr Liberec

Necelý týden po Velké ceně Libčic nad Vltavou jsme se vydali na závod pod názvem Šutr Liberec. Organizátorská parta kolem Honzy Jarého se rozhodla po VC Varnsdorfu uspořádat i další závod na severu Čech. Zázemí pro tento nový závod poskytlo lezecké centrum Šutr v Liberci.

20170909_130756

Celkem 21 závodníků a závodnic se představilo ve čtyřech kategoriích. Ženskou kategorii vyhrála Kateřina Strnadová s pěkným časem 8.43 s. Mezi dorostenci suverénně zvítězil Marek Valut s výkonem 3.54 s. Druhé místo obsadil Adam Polinec z Libčic nad Vltavou (4.33 s). Bronzovou medaili získal Dan Unzeitig závodící za Sokol Praha Libeň (4.82 s). Seniorskou kategorii ovládl Pavel Coufal, který vyšplhal těsně pod deset sekund (9.98 s). Jiří Horký vyšplhal za 11.02 s a obsadil druhé místo. Bronz si odvezl Vladimír Matouš za výkon 12.48 s. V nejpočetnější mužské kategorii jsme měli čtyři zástupce. Pavel Čambala se od minulého závodu zlepšil o dvě setiny a zapsal si výsledný čas 12.87 s, který mu stačil na 11. místo. Pavel ukázal, že už je stabilně schopen šplhat pod 13 s a vzhledem k jeho tréninkovému úsilí a hlavně nadšení se určitě můžeme těšit na další zlepšování v průběhu druhé poloviny letošní sezóny. Matouš Lachman byl na závodech po delší době a jeho výkon mu zajistil 10. příčku a čas 10.89 s uvedený ve výsledkové listině. Devátá příčka byla opět v režii Sokola Příbram a to díky Matouši Havrlíkovi a jeho výkonu 10.50 s což je o trošku horší výkon než v Libčicích. Matouš určitě může být nazván smolařem dne, protože při následné prohlídce historického centra Liberce na vlastní kůži pocítil, že o libereckou dlažbu displej tři dny starého telefonu snadno rozbiješ. Stejně jako v Libčicích obsadil Jiří Kotlan šestou příčku (7.73 s) a potvrdil velmi vyrovnanou výkonnost ve všech čtyřech závodních kolech. Mezi jeho nejhorším a nejlepším pokusem byl rozdíl pouze šesti setin sekundy. První tři místa obsadili Štěpán Muchka (6.53 s), Patrik Valut (6.55 s) a Natanael Měcháček (7.15 s)

Šutr Liberec se díky perfektní organizaci a výbornému prostředí jednoznačně zařadil mezi nejlepší závody sezóny a nezbývá než se těšit na další ročník.

Jiří Kotlan