Brno

OŠ – SportLife Brno 2017

Otestovat aktuální formu před blížícím se mistrovstvím republiky ve šplhu jsme vyrazili do Brna na Memoriál Ladislava Váchy, který se pravidelně koná v rámci sportovního veletrhu SportLife. Závod se koná pod taktovkou všestrannosti Sokola Brno I což je zárukou vysoké kvality a profesionálního přístupu. Stejně jako v minulém roce mohli návštěvníci veletrhu vidět překonání českého dorosteneckého rekordu na 4,5 m. Opět se o to zasloužil Matěj Cigl z pořádajícího Sokola. Aby překonání rekordu mohlo vidět co nejvíce návštěvníků, překonal ho Matěj během závodu hned třikrát. Na vůbec nejlepší čas historie na této distanci se můžete podívat ve videu.

My jsme tento famózní výkon na vlastní oči neviděli, ale za to jsme viděli dlouhou kolonu na dálnici D1. Vzhledem k tomu, že současně s tímto závodem probíhal i závod v Teamgymu, vyrazili jsme do Brna pouze s bratrem bratrem. Deset let neporažený Aleš Novák se po tříleté pauze vrátil na závody a i tento jeho druhý závod v letošní sezóně s přehledem vyhrál a okamžitě se s časem 5,74 s posunul do čela nominačního žebříčku na blížící se MČR. Druhé místo v osobním rekordu 6,00 s obsadil Patrik Valut a bronzovou příčku s časem 6,75 s obsadil Pavel Macháň z domácího sokola. Jirka Kotlan obsadil 8. místo s časem 7.64 s  a Vašek Kotlan 11. místo s časem  7.94 s. Nutno podotknout, že z Brna jsme odjížděli nejen vcelku spokojeni  s rostoucí formou  ale i s lahví dobrého vína, které dostali všichni závodníci na cestu.