DSC_0026

OŠ – Písecký šplhavec 2017

Poslední kvalifikační závod před MČR ve šplhu na laně hostilo město Písek. V neděli 26. 11. 2017 přivítala historická budova píseckého Sokola závodníky ve čtyřech kategoriích: I. muži (lano 8 m), II. dorostenci (lano 4,5 m), III. žákyně, dorostenky, ženy (lano 4,5 m) a IV. senioři (lano 8 m). Závodníci hlavní kategorie – lano 8 m – se sešli v hojném počtu 35 závodníků.

DSC_0094

Příbramský Sokol vyrazili do Písku reprezentovat v kategorii mužů bratři Václav a Jirka Kotlanovi, Matouš Lachman, Tadeáš Holý a Pavel Čambala. Za zmínku stojí, že Václav se Píseckého šplhavce zúčastnil již po 17. a mezi šplhači tak drží unikát 100 % účasti!

Zdravá bratrská rivalita, kterou s oblibou vždy komentují i moderátoři soutěže, motivovala tentokráte k lepšímu výkonu Jirku. Ten se ve čtyřkolovém klání při svém třetím pokusu vznesl ke stropu písecké sokolovny v čase 7,53 s a zajistil si tak hezké 9. místo. Václavův atak v posledním kole přinesl čas 7,59 s, čímž si pojistil hned následující místo 10. Oba účastníci však již v letošní sezóně zaznamenali lepší výkony a věříme, že v nadcházejícím klání MČR se ukáží v ještě o něco lepším světle.

Vanička tvarohu přinesla své ovoce Matoušovi ve druhém kole. Svou bobtnající muskulaturu bez váhání vyhnal k čidlu v čase 9,92 s, což je Matoušův nejlepší výkon letošní sezóny a také oficiálně měřený osobní rekord. Pěkné 17. místo, gratulujeme!

Druhé kolo přineslo štěstí i Tadeášovi. Natavený od rozpáleného radiátoru vystoupal ke stropu rychleji než pára nad hrncem, a to ve výsledném čase 10,11 s, čímž se uhnízdil na místě 19. Za svým osobním rekordem sice zaostal o více jak jednu sekundu, ale vzestupná tendence jeho výkonů ukazuje, že ladí formu správným směrem.

DSC_0566

Dvojnásobnou radost si do Písku přijel udělat Pavel. Hned v prvním kole prolomil svůj dosavadní osobní rekord, ale čas 12,00 s rovných na splnění kvalifikačního kritéria pro účast na MČR nestačil. Pavlovo odhodlání korunovala rada zkušeného šplhačského matadora Jirky Kotlana a mantra „přendavej rychleji“ zajistila Pavlovi výsledný nominační čas 11,18 s a zasloužené 21. místo.

Borci na špici předvedli dramatickou podívanou. Až posledním kole si v kategorii mužů zajistil časem 6,24 s první místo Martin Trnka, následován šampionem Štěpánem Muchkou s časem 6,47 s, třetí místo obsadil Jakub Nantl (6,68 s). Cenné kovy v kategorii seniorů posbírali Pavel Coufal (9,23 s), Lubomír Jokel (11,87 s) a Luboš Šikula (12,94 s). V dorostencích na bedně stanuli Jan Trnka (3,57 s), Adam Polinec (3,61 s) a Vilém Chaura (4,11 s). Za ženy jmenujme výkon jediné účastnice Veroniky Szabóové (4,85 s), která kromě shybu na jedné ruce předvedla na 4,5 metrovém laně čas, který se zapsal jako nový rekord v kategorii ženy a dorostenky.

DSC_0211

Všem příbramským borcům děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k dosaženým výkonům. Je vidět, že nově vytvořená možnost šplhu na dlouhém laně v rámci příprav přináší nejen radost z pohybu, ale i své výsledky. Na nadcházející MČR ve šplhu na laně 2017, které se koná již 9. 12. 2017 v OC Galerie Harfa v Praze, budeme držet všem našim účastníkům palce!

Pavel Čambala