Mistrovství ČR v TEAMGYMu 2011

ZLATO PRO SOKOL PŘÍBRAM

.

„BLANI, FRANTO, DĚKUJEM“, – skandoval celý autobus, když se výprava příbramských gymnastek a jejich trenérů a rodičů vracela z Mistrovství ČR v teamgymu, které probíhalo během velikonočního víkendu v Ostravě.

Všichni byli ještě v euforii ze zisku zlatých medailí a titulů mistři ČR a chtěli potleskem a skandováním vyjádřit poděkování svým obětavým trenénům Blance Chrastinové a Frantovi Beranovi. Ti se totiž po celý rok při své další trenérské práci věnovali náročné přípravě 2 teamů sportovních gymnastek na tento vrcholný závod.

Byl to náročný víkend. V sobotu v závodu Teamgym junior cup, kde v konkurenci několika evropských teamů dosáhlo naše první družstvo ve věku 11 – 16 let na 2. místo a stříbrné medaile (1. Turnsportzentrum Dornbirn, 3. TJ BOPO Třebíč), v republikovém měřítku naše gymnastky překonaly všechny své české soupeře a získaly zlaté medaile. V neděli toto družstvo v závodu Teamgym junior II vybojovalo vysněné zlaté medaile (před KSG Moravská Slavia Brno a TJ Bohemians Praha), které nám v minulých letech doposud unikaly. Družstvo soutěžilo ve složení: Adéla Mejzrová, Jana Schejbalová, Lenka Drábková, Kateřina Šimůnková, Dominika Rozmajzlová, Marcela Ševčíková, Anna Blehová, Karolína Kosová, Monika Kubalová, Marcela Makovcová, Dana Beerová, Markéta Mudrová, Pavlína Svobodová, Denisa Jonáková

Naše mladší družstvo věkové kategorie do 11 let se utkalo se svými soupeři také v neděli. S přehledem získalo ve své kategorii 1. místo v závodu Teamgym Junior I (2. TJ Bohemians Praha, 3. TJ Sokol Dvůr Králové). Na tomto úspěchu se společně podílely: Lucie Chrastinová, Petra Trojanová, Hana Gerčáková, Soňa Andělová, Kateřina a Karolína Ševčíková, Natálie Štíchová, Martina Chrastinová, Aneta Trojanová, Klaudie Hlinková, Karolína Svobodová a Petra Pajmová. Obhájily tak vítězství z roku 2009 a 2010.

A co to vlastně teamgym je? Je to mladý sport, který vychází ze sportovní gymnastiky a tvoří ho 3 discipliny: pódiová skladba na hudbu, akrobatické řady na tumblingu – pružném gymnastickém pásu a nakonec přeskok na trampolínce. Teamgym není na veřejnosti příliš známý, přesto má v Sokole Příbram již dlouholetou tradici, kterou vlastně odstartovala generace rodičů dnešních šampiónek a která nám v minulosti v seniorské kategorii přinesla 20. místo na mistrovství Evropy v belgickém Ghentu v roce 2008.

Ačkoli nemáme v Příbrami ideální technické podmínky na přípravu – chybí nám měkká podlaha o rozměrech 12 x 12m (dívky trénují na tvrdé podlaze v tělocvičně), chybí nám prostor pro trvalé umístění tumblingu (který se kvůli dalším aktivitám v sokolovně skládá jen na trénink, jeho rozložení a úklid trvá cca 20 min.), potřebovali bychom delší rozběh na trampolínku apod. – přesto ale máme v Sokole Příbram výborné zázemí jak po stránce materiální, tak především po stránce mezilidských vztahů.

Projevuje se to již ve vztazích k trenérům, které jsou spíše kamarádské až rodinné, tak také v semknutosti fandících rodičů, která neměla u jiných teamů obdoby. Můžeme říct, že atmosféru v hale, kde mistrovství republiky v Teamgymu probíhalo, tvořilo hlavně příbramské publikum. A hesla typu „Příbram, Příbram,…“, „Holky děkujem …“, „Mistři …“ zaznívala i na zpáteční cestě z Ostravy do Příbrami.

Takže „BLANI, FRANTO, DĚKUJEM“ … a zase za rok!

.

za rodiče gymnastek z TJ Sokol Příbram