MČR v Teamgymu 2016 – V Ostravě se dařilo !!

Česká gymnastická federace pořádala, ve dnech 22. – 23. dubna 2016, Mistrovství České republiky v Teamgymu. Zároveň to byl závěrečný 5. závod Českého poháru – Prospect-Cup  a mezinárodního poháru International Cup for Clubs.

Letos mistrovství proběhlo v Ostravě. Konkrétně to bylo v Hale Trojhalí, Nová Karolína. Za Příbram se zúčastnila družstva Junior II – děvčata, Junior IV- děvčata a Senior – Mix . Do Ostravy jsme odjížděli v pátek. Ten den nás ještě čekala prezence družstev a rozcvičení. Družstva děvčat Junior II a Junior IV jela obhajovat vítězství z MČR 2015 v Praze. Vzhledem ke změnách ve všech našich družstvech si trenéři nekladli vysoké ambice. Už v rozcvičení však děvčata předváděla dobré výkony a naděje na získání medaile se zvyšovaly. I vzhledem k výkonům ostatních družstev, které předváděly v rozcvičení, ani samotní naši trenéři moc nevěřili v opakování loňského úspěchu. Děvčata však zabojovala a překvapení bylo na světě.

Ale pěkně popořadě. V sobotu začínala závod kategorie Junior IV. a kategorie Senior Mix. V kategorii Junior IV měla naše děvčata za soupeřky 3 družstva z Německa, která si potřebovala splnit nominační limit na Mistrovství Evropy. Závod jsme začínali akrobacií na tumblingu, děvčata zaskákala, až na jednu závodnici, svoje řady bezchybně a známka 12.950 byla druhá nejvyšší v soutěži. Druhá disciplína, děvčat nejoblíbenější, pohybová skladba a hlavně její hodnocení s nejvyšší známkou 17.900, už dávala obrysy medailovému umístění. Trampolínku zaskákala děvčata bezchybně a známka 11.300 dovršila vynikající výkony a přinesla trochu nečekané, ale zasloužené zlaté medaile. Titul Mistra České republiky získala děvčata již počtvrté!!!.

Celkové pořadí:

1. Sokol Příbram (CZE) – 42.150 bodů.

2. Bavoria A (DE) – 40.235 bodů.

3. Brandenburg (DE) – 37.700 bodů.

4. Bavoria B (DE) – 35.350 bodů.

Druhé želízko v ohni, družstvo Senior Mix, udělalo radost trenérům. Hlavně díky Pavlovi Fílovi a Jáje Novotné se družstvo po roční pauze dalo dohromady. Svými úžasnými výkony zastrašili všechny soupeře a z toho důvodu vůbec nikdo nenašel odvahu se jim postavit. Ve své kategorii tedy nenašli soupeře, čím si dopředu zajistili první místo. I přes chybějící motivaci porazit ostatní soupeře dali do závodů vše a díky tomu sklidili velký potlesk od diváků a vynikající bodové hodnocení od rozhodčích. Na pohybové skladbě a trampolínce zacvičili velice dobře. Na akrobacii předvedli zajímavé řady s vysokou obtížností. Hlavně mužská část družstva svými výkony přiváděla ženskou část publika do mdlob. V hodnocení Českého poháru Prospect Cup z tohoto závodu obsadili druhé místo za družstvem žen Bohemias Praha.

Závodnice Junior IV: Mejzrová Adéla, Vandasová Tereza, Svobodová Karolína, Pajmová Petra, Štíchová Natálie, Andělová Soňa, Ševčíková Karolína, Ševčíková Kateřina, Trojanová Aneta.

Členové družstva Senior – MIX: Blehová Anna, Šimůnková Kateřina, Ševčíková Markéta, Šturmová Kateřina, Novotná Jájina, Fíla Pavel, Havrlík Matouš, Holý Tadeáš, Šindelář Jan, Lachman Matouš.

Závody pokračovaly měřením sil v kategoriích Junior I a Junior II. Naše družstvo kategorie Junior II soutěžilo v konkurenci dalších osmi družstev. Vzhledem k tomu, že z družstva přešly 3 závodnice do kategorie Junior IV, závodila děvčata pouze v devíti. V silné konkurenci by byli trenéři velmi spokojeni s jakoukoliv medaili. Děvčata ukázala, že jsou na závody dobře připravena a chtějí o medaili bojovat. Na první disciplíně, akrobacii, zacvičila své řady bez chybičky a bodové hodnocení 13.600, druhé nejvyšší, jim dodalo sebedůvěru. Na trampolínce žádné chyby nebyly a známka 12.050 byla v této disciplíně nejvyšší. Pohybovou skladbu naše družstvo zvládlo s úsměvem a perfektním provedením. Známka 16.370 byla druhá nejvyšší a k velké radosti trenérů i početného příbramského fanklubu se zlaté dílo podařilo. Výsledek je o to krásnější, protože je to již počtvrté v řadě.

Celkové pořadí:

1. Sokol Příbram – 42.020 bodů

2. Moravská Slavia Brno – 41.033 bodů

3. Sokol Bedřichov – 39.650 bodů

4. DDM Kadaň – 39.283 bodů

5. Gym club Třebíč – 36.0033 bodů

6. Sokol Radotín – 34.600 bodů

7. Sokol Královské Vinohrady – 34.673 bodů

8. Sokol Řepy – 32.733 bodů.

9. Sokol Dvůr Králové – 32.350 bodů

Závodnice: Hošková Barbora, Chrastinová Emilie, Klasnová Tereza, Radová Kateřina, Trojanová Petra, Chrastinová Lucie, Chrastinová Martina, Hlinková Klaudie, Gerčáková Hana.

Poděkování za bezpečnou dopravu do Ostravy patří panu řidiči Otu Makovcovi a firmě Hejnal Turismo. Bez finanční podpory, za kterou děkujeme Sokolu Příbram a Městu Příbram, bychom se nemohli závodu zúčastnit. Poděkování patří i obětavým rodičům našich svěřenců a našemu Fan-Clubu, který nám přijel fandit až do Ostravy. Doufejme, že v příštím roce na MČR uvidíme i naše družstvo chlapců z kategorie Junior II. Letošní MČR opět potvrdilo, že  Příbram je rodištěm těch nejlepších teamgymových družstev. Na tomto a mnoho dalších úspěších se podílejí trenéři Blanka Chrastinová, František Beran, Pavel Fíla, Jája Novotná, Tomáš Ježek a další

František Beran

Sokol Příbram