Další družstvo TeamGymu v Sokole Příbram !!!

Z oddílu všestrannosti kluků bylo sestaveno družstvo v kategorii mladší žactvo TeamGym Junior I. Pódiovou skladbu pro ně připravila Blanka Chrastinová, cvičení akrobacie a trampolínky mají ve svých hodinách a začal společný nácvik. Přidaly se tréninkové hodiny navíc, aby se vše nacvičilo do termínu prvních postupových závodů.

První postupový závod byl 17. listopadu v Písku, kde se zúčastnila v této kategorii dvě družstva. Největší očekávání bylo, jak zvládnou pódiovku, vzhledem ke krátké době zacvičili s dosti chybami, ale poměrně dobře, cvičení na trampolínce a akrobacii předvedli co umí.

Umístění: Sokol Příbram 1.místo akrobacie-5,00, trampolínka-6,25, podiovka-5,30. celkově 16,55 bodů – 2.místo Sokol Dvůr Králové akrobacie-5,15, trampolína-5,00, pódiovka-5,80, celkově 15,95. Pro kluky to byl dobrý začátek a motivace do dalšího tréninku.

Druhý závod pro větší porovnání a příprava na velkou oblast byla oblast Praha Královské Vinohrady 25.11.2012. Kde bylo přihlášeno v kategorii I. 10 družstev.

Jak jsme očekávali, že to bude boj, tak se naplnilo. Kluci začali velice dobře na pódiovce, kterou zacvičili zatím nejlépe, dostali 5,70. Jako druhé nářadí trampolína, která zatím byla naše nejsilnější disciplína, tak tentokrát se nezadařilo, nesplnění společné řady, přemetu, a následně dalších pádů, jsme ztratili naději na lepší umístění, známka 5,35 sice byla třetí nejvyšší, ale v této disciplíně mají navíc. Akrobacii zacvičili v rámci svých možností celkem dobře. Známka 4,35 odpovídala výkonu. Výsledná známka 15,40 bylo umístění na 6. místě.

1. místo – Sokol Řeporyje- 18,78, 2. Královské Vinohrady-17,90, 3. Dvůr Králové-16,50, který jsme v Písku porazili, 4. Sokol Řepy-15,80, 5. Gymklub Reda 15,55, 6. Sokol Příbram 15,40, 7. Sokol Vyšehrad 15,00, 8. Sokol Vršovice 14,45, 9. SK Gymsport 10,10.

Na to jak krátkou dobu se připravují, oproti ostatním týmům, si vedou dobře a když budou více trénovat, mají šanci se jen zlepšovat.

Hlavní letošní závod pro ně je Oblast Západ v Praze Královské Vinohrady v neděli 9. prosince 2012, kde se bojuje o postup na Přebor ČOS v lednu 2013. Uvidíme jestli se podaří.

Na závěr, Sokol Příbram je vždy v něčem první, a družstvo TeamGymu Junior kluků je zatím jediné v ČOS. Poděkování za to patří Blance Chrastinová, bez její skladby pro kluky, by nebyli. Přejeme jim jen aby je to bavilo a stále se zlepšovali.

Velké poděkování patří všem rodičům, že se zapojili při dopravě kluků na závody a následnou podporu v hledišti.

František Beran